Ramazan Bayramı arifesinde Kırşehir’deki tüm eczanelerin kapatılarak iki nöbetçi eczanenin açık tutulması vatandaşları saatlerce ilaç kuyruğunda bekletti.

          34. Bölge Kırşehir Eczacılar Odası’nın tatil günlerinde iki eczanenin nöbetçi olması kararının arife günü sabah saatinde başlaması Kırşehir’deki hastaları adeta perişan etti.

          Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile tüm sağlık ocaklarının öğleye kadar açık olup hastalara hizmet vermesine rağmen, şehrimizdeki tüm eczanelerin tatil edilerek iki eczanenin nöbetçi bırakılması hastaların saatlerde ilaç kuyruğunda olmalarına neden oldu.

Türk Telekom'un yeni nesil teknolojileri çevreye faydaya dönüşüyor Türk Telekom'un yeni nesil teknolojileri çevreye faydaya dönüşüyor

          Bayram tatilinin öğleyin saat 13.00’de başlamasına rağmen, Kırşehir’deki eczanelerin anlaşılmayan bir tutumla 20 Nisan Perşembe sabahında başlaması sonucu iki nöbetçi eczane önünde yoğun bir kuyruk oluştu. Bu duruma hastalar tepki göstererek, “Bayram öncesi neden tatil sabahtan başladı anlamıyoruz. Hastane açık, sağlık ocakları açık. Ama eczaneler kapalı. Bu nedenle bizler ilacımızı almak için önce nöbetçi eczane aradık, sonra da ilaç almak için saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kaldık. Sağlık Müdürlüğü ile Eczacılar Odası neden bizleri bayram öncesi bizlere bu sıkıntıyı yaşattılar. Umarız yetkililer bu durumu görür de bir daha bizlere bu sıkıntıyı yaşatmazlar” dediler.

(HABER: AYHAN CEYLAN)