Kırşehir Boztepe İlçe Müftülüğü koordinesinde hayırseverlerindesteği ile yapımı tamamlanan Yeni Mahalle Camii için "Açılış Töreni" düzenlendi.

Törene  İl Müftüsü Mehmet Yaman, Boztepe Kaymakamı Nurettin Yavuz, Belediye Başkanı Hüseyin Takan, İlçe Müftüsü Sami Özgün, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.

Programda "Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle "Peygamberimiz Cami ve İrşat" konulu bir konferans veren sunan İl Müftüsü Yaman, "Her yıl 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanmaktadır. Dolayısıyla camimizin açılışı için bu tarihin seçilmesi çok manidar olmuştur." dedi.

"CAMİLER İNSANLARI KÖTÜLÜKTEN UZAKLAŞTIRAN MEKANLARDIR"

Her yönüyle Çiçekdağı Sempozyumu yapıldı Her yönüyle Çiçekdağı Sempozyumu yapıldı

Camilerin sosyal hayattaki yerine vurgu yapan Müftü Yaman, "Camiler insanları kötülükten uzaklaştıran mekanlardır. Şehirlerimizin mühürleri olan camilerimiz, iyiliği yayma mekanları, kötülükten insanları uzaklaştırma mekanları ve dargınların barıştıkları mekanlardır. Yeni Mahalle Camii müştemilatı ile çok güzel bir eser olmuştur.Bu vesileyle temelinden alemine kadar emeği geçen bir tuğla bile olsa hayrını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlarınızı kabul etsin." diye konuştu.

Ardından yapılan dua ile Yeni Mahalle Camii hizmete açıldı. Program katılımcılara yemek ikramı ile sona erdi.

2018 yılında yapımına başlanan ve 1200 cemaat kapasitesiyle inşa edilen caminin müştemilatında morg, gasilhane, tuvaletler ve şadırvan barındırıyor.(HABER MERKEZİ)