YOK BÖYLE BİR ŞEY! 

 

Kocaeli Emniyeti, Kırşehirspor taraftarlarını stad yerine

karakolda tuttu, Başkan Torun, tepki gösterdi!

 

Kocaeli Emniyeti Kırşehir’den maç izlemeye giden Kırşehirspor taraftarları maç öncesi Kocaelispor taraftarlarının saldırısına uğradıkları yetmezmiş gibi Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alınarak karakolda tutulmalarına Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun’dan tepki geldi.

Kırşehirspor’un Kocaelispor’a 3-0 yenildiği maç öncesi Kırşehir’den bir otobüs taraftar Kocaeli’ye giderek takımını desteklemek istedi. Ancak Kocaelisporlu taraftarları Kırşehir'den gelen taraftarlara saldırıda bulundu. Buna rağmen Kocaeli emniyeti Kırşehirli taraftarları gözaltına alınarak maç izletilmedi. 

40 Şehirgücüspor, Gençlikspor’a zorlansa da kazanmasını bildi: 5-3 40 Şehirgücüspor, Gençlikspor’a zorlansa da kazanmasını bildi: 5-3

Maçın ardından Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun bir açıklama yaparak bu duruma tepki gösterdi.

Başkan Torun yaptığı açıklamada, “Hafta sonu deplasmanda oynadığımız Kocaelispor maçı öncesinde taraftarımıza yapılan saldırıyı ve güvenliği sağlamaya aciz il spor güvenlik şube yöneticilerini kınıyoruz. Gerilimli geçeceği günler öncesinden belli olmasına rağmen 785 emniyet mensubu ile 50 taraftarımızın güvenliğini sağlayamayan ilgili kurumu bir dahaki görevlerini devletçi anlayışla ve özveri ile yapmalarını, yapamıyorlarsa yapacak personel ile görev almalarını umut ederiz. Bugün ki sınıfta kalan tutumları ilin spor güvenlik şubesinin bir fiyaskosu olarak tarihe geçmiştir. Onlara güvenip kilometrelerce yol gelen taraftarımızı biletlerini almış olmalarına rağmen sanki teröristmiş gibi maça girmeden karga tulumba karakola götüren aciz anlayışı Allah'a havale ediyor vefakâr ve yiğit taraftarlarımıza geçmiş olsun diliyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)