Geçen yıl çatısı uçtu tam olarak yapılmadı, şimdi de akıyor!

BÖYLE BİR SPOR SALONU KIRŞEHİR’E YAKIŞIYOR MU?

TFF FAİR PLAY 2023-2024 SEZONU ÖDÜL SAHİPLERİ BELLİ OLDU TFF FAİR PLAY 2023-2024 SEZONU ÖDÜL SAHİPLERİ BELLİ OLDU

Kırşehir’de yıllardır spora ve sporculara hizmet edilen ve bitme derecesine gelen Aşıkpaşa Spor Salonu Cuma günü yağan sağanak yağışla birlikte salon olmaktan çıktı, suyla kaplanan zemin nedeniyle burada oynanacak genç kızlar voleybol ve U12 Basketbol erkek maçları ileri bir tarihe ertelendi.

Geçtiğimiz yıl restore edilerek sporcuların hizmetine açılan ve 26 Kasım 2023 tarihinde Kırşehir’de meydana gelen şiddetli fırtınanın ardından fırtına nedeniyle önemli hasarlar meydana gelmesinin gelen Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu gereği gibi tamir edilmedi. Çatısı kuvvetli fırtına ile birlikte yerinden sökülerek Ahi Stadı’na fırlarken, can kaybının olmaması yüreklere su serpmişti.

Bu olayın ardından Spor salonunda hiçbir şekilde tadilat çalışmaları başlamazken, Kırşehir’de özellikle yağmurlu havalarda karşılaşmaların iptal olması spor kamuoyu tarafından tepki toplamaya devam etti.

Cuma günü Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanması gereken Liselerarası Genç Kızlar Voleybol Final ve U12 Basketbol final maçları sağanak yağış olması ve çatısının akmasından dolayı oynanamadı ve yetkililer tarafından ileri bir tarihe ertelendi.

Bu çağda böyle bir spor salonunun Kırşehir’e yakışmadığını belirten Kırşehir spor camiası yetkilileri göreve davet ederek, “Geçtiğimiz yıllarda dünyanın parasını harcanarak restore edilen Aşıkpaşa Spor Salonu 26 Kasım tarihinde şiddetli fırtınadan dolayı çok büyük hasara görerek çatısı uçmuştu. O tarihten beri spor salonuna neden her hangi bir şekilde tadilat yapılmadı? Bu salonun durumu Kırşehir için çok büyük ayıp değil mi? Hangi ilde görülmüş yağmurlu havada salon sporlarının aktığı ve maçların iptal edildiği. Maalesef spor tesisleri açısından çevre illere göre ne yazık ki 20 yıl gerideyiz. Bu gerçekten ama gerçekten çok büyük bir ayıp! Bu şehirde sporu seven kimse yok mu?  Bu soruna sayın Valimiz Hüdayar Mete Buhara başta olmak üzere Milletvekillerimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin artık el atmalı ve zaman geçirmeden  Aşıkpaşa Spor Salonunun hava muhalefetinden etkilenmeden müsabakalar oynanır hale getirilmeli. Zaten Kırşehir olarak tesis sıkıntımız var, böyle bir olayla da karşı karşıya gelince de insanın ister istemez canı sıkılıyor. Özellikle Gençlik ve Spor İl Müdürü sayın Numan Nafiz Şahin’in tüm işi gücü bırakıp Aşıkpaşa Spor Salonu ile ilgilenmesini istiyoruz. Çoğu kez eleştirdiğimiz İl Müdürünün artık daha fazla Kırşehirli sporcularla iç içe olmasını ve tesisleri sık sık kontrol etmesi istiyoruz. Eğer Kırşehir’in dertleriyle sıkıntılarıyla, sporcularla içli dışlı olmayacaksa, en azından Spor Bakanlığı’ndan sporcularla iç içe olacak Müdür atamasını istiyoruz. Artık yeter diyoruz. Komşu illerimizde 3-4 tane spor salonu varken, bizim ilde bir tane yarım yamalak spor salonu hiçbir şekilde sporcu yetişmez” ifadelerini kullandılar.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü