Geçtiğimiz günlerde Boztepe Çiğdeli Köyü'nde köy Muhtarı İlhami Bektaş’ın mandırasında çıkan yangında, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olmuştu. Muhtar Bektaş'a ilk destek üreticinin kara gün dostu Bülent Ozan'dan geldi.
Kırşehir Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı, çiftçinin kara gün dostu, Bülent Ozan geçtiğimiz gün Boztepe Çiğdeli Köyü Muhtarı İlhami Bektaş'ın mandırasında çıkan 5 küçükbaş, 3 büyükbaş hayvanının telef olduğu yangın sonrası bölgeye ivedi bir şekilde giderek desteklerini sunması büyük takdir topladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Bülent Ozan, yangında zarar gören üreticiye destek verilmesi için çalışmaların başladığını belirterek sosyal medya açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Çiğdeli köyümüzde yaşanan yangın nedeniyle üreticimizle bir araya geldik.
Hayvan yetiştiricisi olan Çiğdeli Muhtarımız İlhami Bektaş ve ailesinin mandırasında çıkan yangında, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının telef olduğunu, ahırında maddi hasar oluştuğunu öğrendik. Kendilerini ziyaret ederek, “Geçmiş Olsun” dileklerimizi ilettik. AK Parti Kırşehir İl Başkanımız Seher Ünsal ile birlikte Bektaş ailesinin yanında yer alarak, elimizden geldiğince destek olacağız."

Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker