Özel Musa Gül Hastanesi Üroloji Op. Dr. Anar İbrahimov:

 

Böbrek taşlarından ağrısız, kesi yapılmadan yöntemlerle kurtulun

Türkiye’de sayılı merkezde uygulanabilen son teknoloji Orijinal Lazer ile herhangi bir kesi yapmadan idrar yolundan girerek böbrek taşı kırma işlemi Kırşehir Özel Musa Gül Hastanesi’nde başarıyla gerçekleştiriliyor.

Şehrimizde faaliyet gösteren Özel Musa Gül Hastanesi Üroloji Op. Dr. Anar İbrahimov, ağrısız, kesi yapılmadan ve böbrek taşından kurtulmanın işleminin artık imkânsız olmadığını bildirerek şu açıklamada bulundu.

Op. Dr. Anar İbrahimov; “Dünyada böbrek taşı ameliyatlarının en modern uygulama şeklidir. Bu ameliyat tamamen kapalı, bıçaksız endoskopik olarak yapılır. Böbreğe hiç zarar verilmez ayrıca vücutta bir yara olmadığı için hasta çok çabuk ayağa kalkar ve işine geri dönebilir. Kanama yapmadığı için kan sulandırıcı ilaç kullanan kalp hastalarına bile rahatlıkla uygulanabilir.Özel Musa Gül Hastanesi olarak lazer endoskopi aleti ve böbrek taşı tedavisinde kullanılan diğer modern cihazları bünyesinde bulundurarak böbrek taşı hastalarımıza en kaliteli hizmeti vermenin gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

BÖBREK TAŞI NEDEN OLUŞUR?

Değirmencioğlu, Akpınar Devlet  Hastanesi’ni ziyaret etti... Değirmencioğlu, Akpınar Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti...

Yapılan araştırmalara göre böbrek taşı erkeklerde kadınlara oranla 3-5 kat daha fazla görüldüğünü ifade eden Op. Dr. Anar İbrahimov, “Böbrek taşı oluşumunun  en önemli sebepleri arasında; ailesel etkenler, yeteri kadar sıvı tüketmemek, beslenme problemleri, aşırı kilo, yaşanılan coğrafya, iklim, ırk,  meslek gibi birçok faktör taş oluşumu riskini artırıyor. Özellikle yeterli miktarda sıvı tüketilmemesi, tuz ve rafine şeker tüketiminin yüksek olması, fazla hayvansal protein alınması, sıcak ortamlarda yaşamak ve çalışmak,  idrar yolu enfeksiyonları ve  böbreğin yapısal bozuklukları sorumlu tutulmaktadır”.

HASTANEMİZDE BÖBREK TAŞ TEDAVİSİ

“İdrar kanalından girilerek yapılan kapalı böbrek ve üreten taşı ameliyatları (URS RIRS) vücuda herhangi bir kesi ya da delik açmadan, idrar kanalından böbreğe kadar girilip, bu sayede böbreğin her bir odacığına girilebilmekte ve buradaki taşların lazer yardımıyla 1 milimetre altına gelecek şekilde kum haline getirilerek hastamızı eski sağlığına kavuşturuyoruz” diyen Op. Dr. Anar İbrahimov, “Hastalarımızın sağlığı bizim için değerlidir ve hastanemize geldikleri andan itibaren kendilerini özel hissettikleri gibi sağlık sorunlarında  yaşanan sıkıntıları tekrarlamamak üzere  de son bulacaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez