Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndan yeni bir oyun daha

 “BİZİM KÖYÜN HALLERİ”

 Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 24 Mayıs 2024 Cuma günü saat 19.30’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Yavuz Tekin’in yönettiği “Bizim Köyün Halleri” adlı oyunu ücretsiz sahneleyecek.

Son olarak 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde “Söylentiler” adlı oyunla Kırşehir halkının karşısına çıkan Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu kez de 24 Mayıs’ta “Bizim Köyün halleri” oyununu sahneye koyacağını belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiklerinden bugüne kadar ilimizin kültür sanat alanında gelişimi noktasında birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, yaşamın bir parçası ve aynası olan tiyatro oyunlarıyla da hemşehrilerimizi buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

Yaşar Yıldız vefat etti Yaşar Yıldız vefat etti

Kırşehir Belediyesi olarak gerek yetişkinler için gerekse de çocuklar için hiç ara vermeden tiyatro oyunlarını sahnelemeye devam ettiklerini belirten Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak gerek yetişkinler için gerekse de çocuklarımız için hiç ara vermeden tiyatro oyunlarını sahnelemeye devam ediyoruz.Genel Sanat Yönetmenliğini Yavuz Tekin’in yaptığı Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından, 24 Mayıs 2024 Cuma günü saat 19.30’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Ayşe İnkaya’nın yazdığı ve Yavuz Tekin’in yönettiği “Bizim Köyün Halleri” adlı oyunu sahnelenecek. Tüm hemşehrilerimizi ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyunumuzu izlemeye bekliyorum.” (HABER MERKEZİ)

Editör: Ayhan Ceylan