Hafta sonu Ahi'de oynanan maçta Cevizspor'u 8 golle geçen Gençlikspor, Amatör Küme Futbol Ligi şampiyonu oldu ve gelecek yıl ilimizi BAL'da temsil etme hakkı elde etti...

Birinci Amatör Küme’nin

Şampiyonu GENÇLİKSPOR

STADYUM: Ahi Stadyumu (Kırşehir)

HAKEMLER: Osman Köksaldı**, Mustafa Sarısakal**, Orhan Mert Nuransoy**

GÖZLEMCİ: Halik Koyuncu

GENÇLİKSPOR: Bektaş Beyazıt**, Ali Osman Doğan**, Ahmet Burak Er**, Resul Abdiş**, Veli Satı**, Ömer Andıç**, Eyüp Karakuş**, Tolga Aşıroğlu**, Mustafa Polat**, Gürkan Alkan**, Adem Dilmaç**, Yunus Emre Yüksel*, Abdullah Boz**, Yasin Gürler**, Berk Coşkun**, Serhat Soysal**, Birkan Öztaş**, Furkan Gökçe**, Levent Korkmaz**, Mutluhan Coşar**, Yakup Özköroğlu*

ANTRENÖR: Murat Uyumsal, Veysel Genç

KAMAN CEVİZSPOR: Muhammed Mert Hangül**, Soner Köseömür**, Aşır Atar**, Tolga Çelik**, Özgün Talas**, Samed Arslan**, Volkan Koçak**, Samed Doğan**, Berat Said**, Ömer Şahin**, Atakan Karagöz*, Talha Koca**, Eray Şenlik*, Yavuz Selim Adıgüzel*, Süleyman Şimşek*, Hayati Göğüs*, Yusuf Erdoğdu*

ANTRENÖR: Gencay Çavuş

GOLLER: Dk.21,47,50 Mustafa Polat, Dk.28 Gürkan Alkan, Dk.44 Resul Abdiş, Dk.72 Eyüp Karakuş, Dk.84,88 Abdullah Boz (Gençlikspor)

KIRŞEHİR 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi sezonun son maçında lider Gençlikspor ile Kaman Cevizsporkarşılaştı. Oldukça çekişmeli ve gol düellosuna sahne olan maçta Gençliksporrakibini 8-0’lık skorla mağlup etti ve 2 sezon mücadele ettiği ligde ilk defa şampiyon olmayı başardı.

Pazar günü Ahi stadyumundu dolduran sporseverler tarihi bir an yaşadı. Bir tarafta 2’nci yarıda oynadığı tüm maçları kazanan Gençlikspor, diğer tarafta haftalardır lider olan ve son 3 haftada liderliğini kaybedip şampiyonluk şansını bitiren Kaman CevizsporGençlikspor’a Kaman Cevizspor karşısında sadece galibiyet yeterekenGençlikspor ise hafta yapmadı ve Kaman temsilcisini iyi futbol ve farklı skorla mağlup etti ve adını Bölgesel Amatör Ligi’ne yazdırdı.

Pazar günü Gençlikspor ile Kaman Cevizspor Ahi Stadyumunda karşı karşıya geldi.

Osman Köksaldı, Mustafa Sarısakal, Orhan Mert Nuransoy hakem triyosunun birlikte yönettiği maçın 21’inci dakikasında Mustafa Polat meşin yuvarlağı ağlarla buluşturarak Gençlikspor’u 1-0 öne geçirdi.

Öne geçmenin vermiş olduğu moralle ataklarını sıklaştıran Gençlikspor 28’inci dakikada Gürkan alkan, 44’üncü dakikada ise savunmadan ileri çıkan Resul Abdiş’in golleriyle soyunma odasına 3-0 önde gitti.

Karşılaşmanın 2’nci yarısında da etkili futbolunu sergileyen Gençlikspor, 47’nci dakikada Mustafa Polat’ın golüyle skoru 4-0 yaptı.

Karşılaşmanın 50’nci dakikasında Mustafa Polat bir kez daha sahneye çıkarak kendisinin 3’üncü takımının da 5’inci golünü Kaman Cevizspor ağlarına göndererek skoru 5-0’a getirdi.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline geçiren Gençlikspor, golcüsü Eyüp Karakuş’un kaydettiği golle skoru 6-0 yaptı.

Spor İl Müdürü Şahin, “Gençlik Haftasında spora doyduk” Spor İl Müdürü Şahin, “Gençlik Haftasında spora doyduk”

Oyuna sonradan giren Abdullah Boz, 84 ve 89’uncu dakikalarda attığı goller sonucunda karşılaşmanın skorunu belirledi: 8-0

Maçta başka gol olmadı ve Gençlikspor, oldukça rahat bir oyun sergilediği maçta Kaman Cevizspor’u 8-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti ve puanını 35’e çıkararak 2022-2023 Futbol sezonunu lider olarak bitirdi. Lider olarak sezonu tamamlayan Gençlikspor için karşılaşmanın oynandığı Ahi Stadyumuda kupa töreni düzenlendi.

Gelecek sezon ilimizi Bölgesel Amatör Ligi’nde temsil edecek olan Gençlikspor’a, Kırşehir 1’inci Amatör Küme şampiyonluğunun madalyasını ve kupasını Kırşehir Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Kazım Kaya verdi.

Madalya ve kupa töreninin ardından Gençlikspor’da dereceye giren sporcular, idareciler ve takımın hocaları günün anısına Ahi Stadyumunda hatıra fotoğrafı çekindiler.

Gençlikspor’a yeni sezonda Bölgesel Amatör Ligi’nde başarılar dileriz.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)