Kırşehir'de tiryakileri üzecek zamlar peş peşe gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde internet haber sitemizde duyurduğumuz sigaraya zam bugün itibariyle gerçekleşti.

Bir sigara grubu sigaraya 10 TL zam geldiğini duyurmasının ardından Kırşehir'de tiryakiler en ucuz sigarayı 68 TL'ye içecek.

Emekliye ek zam TBMM komisyonunda kabul edildi Emekliye ek zam TBMM komisyonunda kabul edildi

Türkiye'de Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bugün resmi olarak duyurulan ÖTV zammı ile birlikte sigara fiyatlarına da zam geldi. Bir sigara grubunda fiyatlar 10 TL artarken en ucuz sigara 67 TL'ye yükseldi.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasıyla sigaradan alınan ÖTV miktarı 6 aylık YİÜFE olan 19.49 oranında otomatik artırıldı. Sigara grupları yeni zamları açıklamaya başladı.
Bu artış sonucunda, sigara fiyatları da belirgin şekilde yükseldi. Bir sigara grubu da yeni fiyat listesini duyurdu. Paket başına 10 TL zam geldi.
Buna göre ise en ucuz sigara 67 TL olurken en pahalı sigara ise 78 TL oldu. Türkiye'de faaliyet gösteren diğer sigara gruplarının da alkollü içeceklerin de zamlanması bekleniyor.

Muhabir: Fahrettin Toker