Ulupınar Eski Belediye Başkanı Ali Toprak vefat etti Ulupınar Eski Belediye Başkanı Ali Toprak vefat etti

         Kırşehir ve yöresinde gelenek hale getirilen cenaze yemekleri bazı köy muhtarlıkları tarafından tek tek kaldırılmaya başlandı.

         Son olarak Kırşehir’e 100, Çiçekdağı’na 24 kilometre uzaklıkta bulunan Kızılcalı köyünde cenaze yemeği uygulamasına köy muhtarı Halil Zengin’in girişimleri sonucu son verildi.

Kızılcalı köyü muhtarı Halil Zengin, “Köyümüzde cenaze yemeği verilmesi kaldırıldı. Acın varken bir taraftan da gelen insanlara yemek yedirme derdinde olmamalıyız. Bu yanlış gelenek nedeniyle maddi gücü olmayan insanlar ya çevresinden borç alıyor ya da gidip kredi çekiyor. Muhtarlık olarak köy halkımızla yaptığımız istişareler sonucu cenaze yemeği uygulamasına son verdik. Bizim amacımız özellikle ilçemizde ve bölgemizde yasaklanması bunun için elimizden geleni yapıp devamlı gündeme getireceğiz. İnşallah son zamanlarda maddi sıkıntılar artarken durumu olmayan cenaze sahibi acısını bırakıp insanları doyurma peşine düşüyor. Çok acı verici bir durum bu inşallah bu geleneği bitireceğiz. Umarız bu uygulama diğer köylerimize de örnek olur ve kaldırılır” ifadelerini kullandı. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)