A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda rakibi Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselirken, milli maçı Kırşehir Belediyesi’nin Cacabey Meydanı’na kurduğu dev ekranlarda izleyen binlerce Kırşehirli ise çeyrek finali coşkuyla kutladı. Ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla galibiyeti kutlayan vatandaşlar, sokak ve caddeleri kırmızı-beyaza boyadı.

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A Milli Futbol Takımı, son 16 turunda Leipzig Stadyumu’nda Avusturya ile karşı karşıya geldi. Milli heyecanı bir arada yaşamak için binlerce Kırşehirli Cacabey Meydanı’na akın etti.

Kırşehir Belediyesi tarafından Meydanda kurulan dev ekranda milli maçı bir arada izleyen Kırşehirliler, zorlu geçen mücadelenin sonunda Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen milli takımın zaferini coşkuyla kutladı.

Kırşehir sokaklarını kırmızı-beyaza boyayan binlerce vatandaş, çeyrek finale yükselmeyi coşkuyla kutladı. Ankara Caddesi başta olmak üzere tüm sokak ve caddelere taşan galibiyet sevinci sonrasında arabalarla konvoy yapan taraftarlar Türk bayrakları ve marşlar ile çeyrek finali kutladı.

Cacabey Meydanı’nda vatandaşlarla bir arada milli maçı seyreden Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’da, maç sonunda eline aldığı Türk bayrağı ile birlikte kutlamalara katılarak, Milli Takım’a başarılar diledi.

Milli Takımımızın Avusturya olan maçı için Cacabey Meydanına Kırşehir Belediyesi tarafından dev ekran kuruldu.

Kırşehirspor’da belirsizlik sürüyor Kırşehirspor’da belirsizlik sürüyor

Cacabey'de toplanan vatandaşlarla birlikte Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Milletvekili Metin İlhan da maçı meydandan takip etti. Türkiye'nin öne geçtiği gollerde büyük sevinç yaşanırken maç sonunda Cacabey Meydanı'nda büyük coşku yaşandı.

Başkan Ekicioğlu, ''İşte Milli Takım, İşte Taraftar. Bizlere Cacabey Meydanı'nda Çeyrek Finale yükselme gururunu yaşatan Milli Takımımızı kutluyorum'' paylaşımında bulundu.

Muhabir: Fahrettin Toker