Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından şehrimize yaptırılan müzenin açılışı bugün eski Başbakanlardan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Şehrimiz Akbayır mevkindeki 5 yıldızlı Armas Otel’in altında 15 bin metrekarelik alana yapılan müze, 7 bin 890 metrekare kapalı alana sahip, bünyesinde toplam 8.934 adet eser barındıran Kırşehir Müzesi bugün saat 18.00’de Eski Başbakanlardan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ve Kırşehir il yöneticilerinin katılımı ile hizmete açılacak.

Binali Yıldırım’ın Kırşehir ziyareti bugün saat 12.00’de Kaman Belediyesi’ni ziyaret etmesi ile başlayacak. Ardından Kaman Kapalı Spor Salonu’nda Kaman halkına hitap edecek olan Binali Yıldırım, saat 14.30’de Kırşehir Valiliği ziyaret edecek. Saat 15.00’te Kırşehir Müzesi’nin açılışını yapacak olan Binali Yıldırım, saat 18.00’de de seçim bürosu ziyaret edip vatandaşlara hitap edecek. (HABER: AYHAN CEYLAN)

MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'ndaki patlamada 5 işçi şehit oldu MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'ndaki patlamada 5 işçi şehit oldu