Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk yaşayan berberler, vatandaşın talebine yetişebilmek ve müşteriler arasında adaleti sağlamak için randevu sistemiyle müşteri almaya başladı.

Kırşehir'de yarın kutlanmaya başlayacak olan Ramazan Bayramı öncesi müşteri yoğunluğu yaşayan esnafların başında gelen berber ve kuaförler, vatandaşların ihtiyacına cevap verebilmek için sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar mesai yapıyor.

Şifa Orman vefat etti Şifa Orman vefat etti

Kuaförlerde yoğunluk oluşturan kimi vatandaşlar son günlere tıraş olmayı tercih ederken, kimileri de işlerini son güne bırakmadan tıraşlarını oldu. Asıl yoğunluğun arife günü arttığını belirten kuaförler, daha kaliteli hizmet alınabilmesi için traşların son güne bırakılmaması çağrısında bulundu.

"RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞIYORUZ"

Bayram öncesi yoğunluğun her bayramda olduğu gibi bu bayramda da devam ettiğine dikkat çeken Kırşehir'de yıllardır erkek kuaförlüğü yapan Musa Yılancı, bayramın bereketinden istifade etmeye çalıştıklarını söylediler.

Bayram tıraşı nedeniyle yoğun mesai yaptıklarını, sabahın erken saatlerinde başladıkları mesaiye gece geç saatlere kadar durmadan devam ettiklerini belirten Musa Yılancı, yoğunluklarının bayram sabahına kadar devam ettiğini dile getirdi.

Yoğunluk nedeniyle randevulu sisteme geçtiklerini belirten berber esnafı Musa Yılancı, "Şu anda müşterilerimiz bizleri arayıp randevu istiyor ve bizde randevuları karşılamaya çalıyoruz. Yarın bayramın 1. günü olduğu için yoğun çalışıyoruz. Özellikle arefe günü çok yoğunluk olduğu için yetiştiremediğimiz için bayram günü sabah saatlerine kadar çalışıyoruz. Randevu almadan tıraş olmaya gelenler yoğunluk olduğu için burada uzun süre oturup beklemek zorunda kalabiliyorlar. İki bayramımız var ve genelde arefe günleri çok yoğun çalışıyoruz. Vatandaşlardan isteğimiz erkenden randevu almalarıdır." dedi.

"KİMSEYİ MAĞDUR ETMEMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Bayram yoğunluklarının günler öncesi başladığını ifade eden berber esnafı Yılancı, "Artık randevu usulüyle çalışıyoruz. Vatandaşlara tavsiyemiz tıraşlarını son güne bırakmamalarıydı fakat arefe gününün yoğunluğundan dolayı tüm taleplere yetişemiyoruz. Çünkü vatandaşlarımız her bayramda olduğu gibi bu bayramda da seçeneklerini arefe gününden yana kullanıyorlar ve sıra bulamıyorlar. Elimizden geldiği kadarıyla kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz. Bu vesileyle hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)