Kırşehir'de araç sürücülerinin merakla takip ettiği akaryakıt tabelalarındaki benzin fiyatlarında değişkenlik olması beklenirken, Kırşehir'de 43 lira 90 kuruştan satılan benzin gelmesi beklenen indirimin ardından 42 lira 40 kuruşa inecek.

Brent petrol fiyatlarının dalgalanması ve dövizdeki değişiklikler, akaryakıt fiyatlarında değişkenliğe neden oluyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre bu gece yarısından itibaren benzine 1 lira 54 kuruş indirim bekleniyor.

Benzine geleceği öğrenilen indirimin ardından Kırşehir'de araç sürücüleri tabelaları kontrol etmeye başladı. Petrol fiyatlarında yaşanan düşüş pompaya indirim olarak yansıyor. Kırşehir'de benzinin litre fiyatı ortalama 43.90 liradan satılırken gelecek indirim ile 42.40 kuruşa düşecek.

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları son yıllarda üst boyutta bir artış gösterdi. Birçok alanda olduğu gibi benzin, motorin ve LPG zammı da orantısız şekilde etkisi gösterdi. Otomobil sürücülerinin yanı sıra çeşitli sektörlerdeki zamların da temelinde akaryakıt zammı etkisi görülüyor. Sektörler akaryakıt zammından etkilenerek artan maliyetler nedeniyle ürün ve hizmetlerin fiyatını yükseltiyor. Bu da ülkemizdeki fiyat artışında zincirleme şekilde etkisini gösteriyor. Akaryakıta gelecek zamla beraber vatandaşların araçlarını garaja çekmesi de gün geçtikçe yaklaşıyor.

Ara ara gelen indirim haberleriyle ferahlayan Kırşehirli sürücüler, akaryakıt zamlarının devam etmesi durumunda artık içinden çıkılamaz bir ekonomik sıkıntıyla karşı karşıya kaldıklarını, araçlarını artık garaja bile çekebileceklerini söylediler.

Kaman'da ihtiyaç sahiplerinden 10 tona kadar içme suyundan ücret alınmayacak Kaman'da ihtiyaç sahiplerinden 10 tona kadar içme suyundan ücret alınmayacak

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker