Bunu kim nasıl yapabilir ki!...

 

Belediye’nin ucuz ekmeğini alıp, hayvanlarına yediriyorlar!

 

Kırşehir’de ekmek fırınlarla ve bakkallarda 200 gramı 7,5 liradan satışa sunulurken, Kırşehir Belediyesi fakir ve yardıma muhtaç insanlara zararına ekmek satmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun, Belediye fırınından günlük 70 bin adet kaliteli ekmek üretilmesi için günlük üretim kapasitesini arttırması halkın takdirini kazanırken, bazı art niyetli kişilerin ekmeğin Belediye büfelerinde 2 lira 75 kuruştan satılmasını başka amaçlarla değerlendirdikleri öğrenildi.

         Sabahın Saat 6.00’sından itibaren Belediye büfelerinde en fazla bir kişiye 2 lira 75 kuruştan ekmek satıldığını gören art niyetli kişiler bu ekmeklerden ihtiyacından kat kat fazlasını satın alarak evlerine götürdükleri ve besledikleri koyun, kuzu, tavuk, kedi ve köpek gibi küçükbaş hayvanlarına doğrayarak yedirdikleri bildirildi.

Bu konuda Kırşehir Belediyesi’ne çok sayıda şikâyet gelmesi ve bunun önüne geçmek için Belediye yetkililerinin vatandaşlara günde en fazla 6 ekmek satışı yapılması yönünde karar aldığı öğrenildi. Ancak bu kişilerin ekmek ihtiyacı olmayan başka vatandaşlarla büfelere gittikleri ve o vatandaşa aldırarak Belediye’nin iyi niyetli bu kararını bir şekilde yine kötüye kullandıkları dillendiriliyor.

Gümrük Muhafaza ekipleri 4 ayda 725 düzensiz göçmen yakaladı Gümrük Muhafaza ekipleri 4 ayda 725 düzensiz göçmen yakaladı

Art niyetli bu kişiler yüzünden Belediye’nin ucuz ekmeğini almak isteyen gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşların ekmek alamadıkları görülürken, Kırşehir Belediyesi’nin bu art niyetli kişilere karşı başka bir çözüm yolu bulmaları isteniyor.

Hayvanlara yem ve diğer gıdaların vermek yerine “ucuz" diyerek Kırşehir Belediyesi’nin ekmeğini yedirmelerine tepki gösteren vatandaşlar, “Bunu yapan insan olamaz. Belediye Başkanımız sağ olsun bizlerin artan bütün maliyetleri rağmen, bizlere ekmek yememiz için zararı pahasına ekmek üretip, satışa sunuyor, bazı kişiler belediyemizin bu hizmetini kötü yönde değerlendiriyor. Bunu yapanlar gerçekten iyini niyetli görmüyoruz, art niyetlileri de kınıyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bu konuda daha fazla ne gibi tedbirleri alarak uygulamaya koyacağı merakla bekleniyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)