Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz:

 “BELEDİYEMİZE AİT TAZİYE

EVİNDE PİDE VE YEMEK

YURTTA SULH, CİHANDA SULH- ŞAİR H. HASAN ÖZDEMİR YURTTA SULH, CİHANDA SULH- ŞAİR H. HASAN ÖZDEMİR

İKRAMI YAPILMAYACAKTIR”

 Kırşehir’de bir gelenek haline getirilen cenaze evlerinde pide ve yemek verilmesinin kaldırılması için yıllardır yapılan birçok çağrıya rağmen bir türlü kaldırılmazken, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’dan bir açıklama geldi.

Son zamanlarda Türkiye genelinde bazı uygulamaların hayata geçirildiğini ve bu çerçevede Mucur Belediyesi’ne ait taziye evinde verilen pide ve yemek ikramının bundan böyle verilmeyeceğini belirten Başkan Atılgan Yılmaz, bu konuda bütün vatandaşları da duyarlı olup destek vermeye davet etti.

Başkan Atılgan Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Ülkemizin birçok yerinde bu tür ikramlar kaldırılıyor, biz de böyle bir uygulamaya gittik. Zaten cenaze sahibi kendi acısına düşüyor gelen misafirleriyle ilgilenemiyor ve zor oluyor. Bir cenazenin bütün diğer masrafları kurumumuz tarafından karşılanıyor. Taziye evimiz modern donanımlı, dört dörtlüktür. Sadece Pide ve yemek ikramı yapılmayacaktır, Diğer giderlerini biz karşılıyoruz, bu uygulamanın vatandaşlarımız için de iyi olacağı düşüncesindeyim. Cenaze sahibi taziyeye gelen misafirleriyle ilgilensin yeterli. Taziye evimizin mevcut kadrosu vardır, bay ve bayan hocalarımız var, hizmet eden personellerimiz var bütün vatandaşlarımıza kapımız sonuna kadarda açıktır. Herkesin acısı bizim açımızdır, Tabi ki böyle zamanda yanlarında olacağız. Hiç kimse mağdur olmayacaktır. Allah kimseyede yaşatmasın ama şu bir gerçek her şey Allah'tan geliyor, bizler Amentüye inanan insanlarız Allah'ın takdiri budur. Tabi ki herkes ölümü tadacaktır. Bizim yaptığımız her hizmet Allah rızası için.” (HABER: CEMRE BAYRAM)