Başkan Ekicioğlu: “Doğal yaşama ve sokak hayvanlarına karşı özellikle zor hava koşullarında, barınma ve beslenme desteğini sürdürmeye devam edeceğiz”

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiklerinden beri gerek yaban hayvanlarının korunması, barınması ve beslenmesi gerekse de tedavileri noktasında çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Kış soğuklarının başlamasıyla birlikte, sokak hayvanlarının barınması için yaptırdıkları yeni yuvaları şehrin muhtelif yerlerine koyduklarını belirten Başkan Ekicioğlu, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

“Ekiplerimizle kış aylarında kuşlar için açık alanlara buğday vb. yiyecekler bırakırken, hayvan mama kutularına da mama bırakarak soğuk kış günlerinde destek oluyoruz. Kırşehir Belediyesi olarak hayvanları ve yaban hayatını korumanın önemine inanıyor; sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta, doğaya ve doğal yaşama duyarlı bir hayırsever hemşehrimiz tarafından yaptırılan 50 adet ahşap kuş yuvası, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ilimiz merkezde bulunan ağaçlara yerleştirildi. Kış soğuklarının başlamasıyla birlikte, sokak hayvanlarının barınması için yeni yuvalar ise muhtelif yerlere konuldu. Hayvan sever hemşehrimiz Melek Yıldız ve Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün ortak çalışması ile şehrimizin muhtelif yerlerine sokak hayranlarımızın barınmaları için yeni yuvaları kazandırdık ve beslenmelerini de sağladık. Doğal yaşama ve sokak hayvanlarına karşı özellikle zor hava koşullarında barınma ve beslenme desteğini sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konuda duyarlı hemşehrilerimizi de destek olamaya davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Kozmo Center Güzellik Merkezi 1 yaşında Kozmo Center Güzellik Merkezi 1 yaşında