KIRŞEHİR Belediye Meclisi aylık olağan toplantısını yaptı.
Belediye Meclis üyeleri, Temmuz ayı Meclis toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı veli Şahin başkanlığında 2 Temmuz Perşembe günü bir araya geldi.
Belediye Meclisi gündemdeki konuları görüşmek üzere 2 Temmuz 2015 Perşembe günü saat 14.00’te Meclis toplantı salonunda Temmuz ayı Meclis toplantısını yaptı.
On yedi gündem maddesinin değerlendirildiği Temmuz ayı Meclis toplantısına, Uçan Süpürge Derneği Gölge Meclisi üyeleri konuk oldu.
Açılış ve yoklamanın ardından 4 Haziran 2015 tarihli Haziran ayı Meclis kararlarının üyelerin onayına sunulması ile başlayan Meclis toplantısında İmar Komisyonu raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edilirken, İmar Komisyonu’na havale edilecek talepler de görüşüldü.
Çeşitli İşler Komisyonu’ndan havale olan Otogar Yönetmeliği’ne ek hükümler, Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan havale olan 2015 yılı Belediye bütçe gelir tarifesinde harcamalara katılım payı ve zemin tahriplerinde alınacak ücretler ile katı atık ücret tarifesi, Eğlence Vergisi ücret tarifesinin belirlenmesine ilişkin gündem maddelerinin görüşülerek oy birliği kararların alındığı Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısında, yurtdışı ispanya gezisine ilişkin görüşmeler yapıldı.
Kırşehir’in Kardeş Şehri olan Almanya’nın Remscheid şehrine yapılacak ziyarete ilişkin görüşmelerin yapılarak, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün ihdası, Karayolları kompleksinin yapımı için kredi temini konularını görüşen Belediye Meclis üyeleri, 3tane gündem dışı sunulan konuları da değerlendirdi.
Belediye Meclisi’nde gündem dışı olarak sunulan tahsis, vidanjör aracı ve temyiz feragat talebine ilişkin görüşmelerde bulunarak, bazı kararlar aldı.