Kırşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı Belediye Başkan Vekili Mehtap Karaburçak Tuzcu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Kırşehir’de esnafları yakından ilgilendiren bir de karar alındı.

Durmuş Kazık vefat etti Durmuş Kazık vefat etti

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda,  Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısında sırasıyla bir önceki 02.05.2024 ile 21.05.2024 tarihli Mayıs Ayı Olağan Meclis kararlarının okunması, İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesi, İmar Komisyonuna havale edilecek taleplerin görüşülmesi, Plan Bütçe Komisyonunda görülen işgal harçlarının belirlenmesi hususunun görüşülmesi ve Âşıkpaşa Mahallesi Kervansaray Mevkiinde yer alan spor tesisi (halı saha) olarak kullanılmak istenen 4.555 m2 alanın 10 yıla kadar kiraya verilmesi hususunun görüşülmesi gerçekleştirildi.

         Toplantıda alınan kararda şehir merkezinde kaldırımları işgal eden esnaf için uygulanacak harçlar da belirlendi. Belediye Meclisi’nde görüşülen ve CHP ve AK Partili meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edilen karara göre, çarşılarda, çay ocağı, kafeterya, restoran, market ve kahvehane gibi Belediyeye ait yol ve kaldırım, meydan, pazar ve köprü belediyeye ait alanları kullanan işletmelerin birim metrekaresi birinci bölgelerde 2,5 TL, ikinci bölgelerde 2 TL, üçüncü bölgelerde ise 1,5 TL olarak belirlendi.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER