Yarbay Demirkan şehit oldu Yarbay Demirkan şehit oldu

KIRŞEHİR Belediyesi'nde çalışan 4 kişi “zimmete para geçirme” ve “avans ödeme kaybı” suçlarından gözaltına alındı. Şüphelilerden 3'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun ortaya çıkarttığı ve 20.12.2022 tarihinde haklarında soruşturma başlattığı Disiplin soruşturmasının ardından 4 memur görevden uzaklaştırılırken, belediye de şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu. Ardından da şahısların memuriyetten atılmaları için İçişleri Bakanlığı'na resmi başvuruda bulundu.

Daha önce Belediye’de muhasebe müdürü olarak görev yapan B.K. ve hukuk biriminde görevli G.Ü. ile M.A.'nın hukuk işlerinde kullanılmak üzere istedikleri avansı kendi hesaplarına aktardıkları tespit edildiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden G.Ü., M.A. ve B.K., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, M.T. ise savcılık tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker