Nerde o eski bayramlar...

 Bayramların olmazsa olmazı şeker ve çikolatalar satışta!..

Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik'te 2024 yılı genel atamaları gerçekleştirildi Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik'te 2024 yılı genel atamaları gerçekleştirildi

                Kırşehir'de Ramazan Bayramına sayılı günler kala şeker, çikolata ve tatlılar tezgahlarda yerini almaya başladı.

Ramazan Bayramının olmazsa olmazı şeker ve çikolatalar market ve kuruyemişçilerde satışa sunuluyor. 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak ve Ramazan Bayramı öncesi Kırşehir'deki esnaflar hazırlıklarını tamamlarken, bu sene tezgâhları süsleyen renk renk şeker ve çikolata fiyatlarının arttığı da gözlerden kaçmadı.

                Kırşehir Cacabey Meydanı üzerinde bulunan ve uzun yıllardır faaliyet gösteren Kurukahveciler çalışanı Kemal Yılmaz, gazetemiz muhabirine, bayram şekerlerinin fiyatlarından bahsederken uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.

                Kemal Yılmaz, "Ramazan bayramına çok az bir zaman kaldı. Her yıl olduğu gibi bu yılda tezgâhlarımızı doldurup taşırdık. Müşterilerimizin istekleri farklı farklı oluyor. Biz de bu yüzden elimizden geldiğince çeşitleri arttırmaya çalıştık. Fiyatlar geçen seneye oranla elbette arttı ama kalitesine ve markasına göre fiyatlarımız değişiklik gösteriyor.Kimin bütçesine ne kadar yetiyorsa o kadar alabilir. Şu anda bayram çikolataları 200 liradan başlayarak 450 liraya kadar çıkarken, şekerler ise 120 liradan, 300 liraya kadar çıkıyor." dedi.

"UCUZA KAÇIP SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN"

                Merdiven altı şeker üreten fırsatçılara karşı vatandaşları uyaran Kemal Yılmaz, "Bayram için şeker, çikolata ve tatlı alışverişi yapacakların kalitesiz ürünler yerine Türk Gıda Kodeksi ve standartlarına uygun, sağlıklı güvenilir ürünleri tüketmesini tavsiye ediyorum. Ucuz olsun diye markası belli olmayan merdiven altı ürünleri alıp sağlığınızdan olmayın." ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)