AHİKA Yönetim Kurulu  Toplantısı Kırşehir’de yapıldı AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kırşehir’de yapıldı

Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyen, geleceğin teminatı gençlerimiz…

 BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

“Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum" (Mustafa Kemal ATATÜRK)

 Ulu önder Atatürk'ün 19 Mayıs'ı gençlere armağan etmesinin üzerinden yıllar geçse de gençlik ateşi hiç sönmedi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm gençlerimize ve ulusumuza kutlu olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 105. yıl önce Milli Mücadele Hareketi'ni başlatmak üzere Samsun'a çıktığı gün olan 19 Mayıs 1919 ve gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı, Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de coşkulu törenler yıllar sonra Ahi Stadı’nda gerçekleştirilecek.

Şehrimizdeki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Pazar günü saat 09.30'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Cacabey Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına Çelenkler sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayacak. Saat 09.40'da Cacabey Meydanı-Ahi Stadyumu güzergâhından Gençlik Yürüyüşü yapılarak kutlama alanına geçilecek. Saat 09.55'de AFAD-Şehir Kemal Alca Caddesi-Nasuhdede Caddesi-Stadyum İtfaiye giriş kapısı güzergâhında Gençlik Koşusu gerçekleştirilecek.

Ahi Stadı’nda yapılacak kutlamalar saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayacak törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, halk oyunu gösterileri, karate/kata sportif gösterileri sunulacak. Ata’ya şiirlerin okunmasının ardından tekvando-okçuluk, cimnastik sportif gösterileri sunulacak.

Kutlamalar Kırşehir Karma yöre halk oyunları gösterisiyle son bulacak. Saat 20.00'de Valilik önü ile Cacabey Meydanı arasında gerçekleştirilecek fener alayı ile 19 Mayıs kutlamaları sona erecek. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Ayhan Ceylan