Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı… Kırşehir MEPAŞ yeni binasına taşındı…

Kırşehir'de vatandaşların merakla cevabını aradığı bayramda hava nasıl olacak? sorusuna Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki değerlendirmelerde bulundu.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ramazan Bayramı'ndaki hava tahmin raporunu değerlendirdi.
Bayramda Kırşehir başta olmak üzere ülke genelinde hava sıcaklıklarının hafta boyunca mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceğini bildiren Özhaseki, bayram tatilinde yola çıkacak vatandaşları araçlarını dikkatli kullanmaları ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünün telkinlerini dikkate almaları konusunda uyardı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporuna göre, bayramın ilk günü Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Hatay çevrelerinin, bayramın 2. günü iç Ege'nin doğusu, iç ve Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun, bayramın 3. günü ise iç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Adana, Hatay, Osmaniye, Balıkesir ve Bursa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 
Kırşehir'de ise ara ara yağışlı havanın etkisi altına girilecek ve ardından mevsim normallerinde seyredecek.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)