Kırşehir Ahi esnafı Cuma günü başlayacak olan Ramazan Bayramı öncesi vatandaşları bayram şekeri ve  çikolata alırken çok dikkatli olmalarını istediler.

Vatandaşları fiyatının ucuz olduğuna aldanmamalarını isteyen Kırşehir esnafları “Son kullanıma tarihine iyi dikkat etsinler, geçen yılın şekerlerini, daha ucuz bir fiyatla satışa sunanlar var” uyarılarda bulunuluyor.

Yeni Kırşehir Devlet Hastanesi  Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Yeni Kırşehir Devlet Hastanesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Vatandaşlara, “Birçok şekerlemeci geçen yılın şekerlerini bu yıl tezgahlara çıkarıp ucuz yollarla satışa çıkarıyorlar. Vatandaşlarımızdan şeker ve çikolata alırken çok dikkat etmelerini istiyoruz. Özellikle şekerin son kullanım tarihine dikkat etmelerini istiyoruz. Çikolata alırken şekerin kendine has bir rengi olur. Eğer o renk beyazlaşmış gibi olmuşsa onu da almasınlar. Çünkü o çeşit şeker gün ışığına maruz kalmış ve o şekilde piyasaya sunulmuştur. Kesinlikle bu tür şekerleri almasınlar. Aynı zamanda şekerlerinde kendine has bir rengi olur, kendine has bir görüntüsü olur. Bundan farklı bir şey olursa, kesinlikle bunları almasınlar çünkü eski şekerlerdir. Mesela bir şekerin fiyatı 80 lira ise, biri bu şekeri 20-30 liraya satıyorsa bu işi içinde bir hile vardır. Vatandaşlarımız Bayram şekerlerini belirli olan yerlerde alsınlar. Çünkü, her tarafta şeker satışları var. Bilinen markalar ve bilinen şekerlemeciler tercih edilmeli” şeklinde tavsiyelerde bulunularak, dikkat etmeleri gereken hususlar hatırlatılıyor.(HABER: AYHAN CEYLAN)