AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile yaptığı görüşmeler sonucu Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde Kırşehir’de 400 kişiye iş imkanı sunulduğunu bildirmişti. 8 Mart tarihinde başlayan başvurular için son gün 12 Mart (yarın) olarak duyuruldu.
Geçtiğimiz günlerde Kırşehir'e toplum yararına çalışma programı kapsamında 400 kişiye iş imkanının sunulacağını söyleyen Milletvekili Erkan, "Türkiye İş Kurumu tarafından Valilik ve Kaymakamlıklarca ihtiyaca binaen uygun görülen yerlerde, görevlendirilip değerlendirmek üzere 400 kişilik 6 Aylık Toplum Yararına Çalışma Programı düzenlenecektir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan’a ilimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
 Kırşehir İl ve İlçelerine temizlik, çevre düzenlemesi ve bakım onarım hizmetlerini gerçekleştirmek üzere 6 ay süreli 400 kişilik toplum yararına program (TYP) kapsamında alım yapılacak. 08 Mart ile 12 Mart tarihleri arasında alınacak başvurular arasından kura yerine liste yöntemi ile belirlenecek kişiler 6 ay süreyle istihdam edilecekler. 400 kişinin 180'i merkezde, 70'i Kaman'da, 40'ı Mucur'da, 35'i Çiçekdağı'nda istihdam edilirken Akpınar, Akçakent ve Boztepe ilçelerinde ise 25'şer kişi istihdam edilecek.
Başvuru şartları ise şu şekilde;
19 yaşından gün almış olanlar başvuru yapabilecek. 27 Eylül 2017'den sonra TYP'den 6 ay yararlanmış ise başvuru yapamayacak.
Aynı hanede toplam geliri bir buçuk (25 bin 503 TL) katını aşmayanlar. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

MEDAŞ yöneticileri Vali  Buhara’ya çalışmaları anlattı MEDAŞ yöneticileri Vali Buhara’ya çalışmaları anlattı