2023-2024 Eğitim Öğretim yılı, Okul Sporları faaliyet raporunda yer alan Liselerarası genç kızlar ve erkekler 3x3 Basketbol B’de şampiyonası önceki günü oynanan maçlarla tamamladı.

Erkeklerde 3 okul katılırken, Ahi Evran Anadolu Lisesi 1’inci, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi 2’nci, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 3’üncü oldu.

Öğrencilerden, İl Müdürü Şahin’e ziyaret Öğrencilerden, İl Müdürü Şahin’e ziyaret

Kızlarda ise 2 okul katıldı. Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi final maçında güçlü rakibi Ahi Evran Anadolu Lisesi’ni yenen Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi şampiyon olmayı başardı. Müsabakaların ardından ödüller tek tek sahiplerini buldu.

Erkeklerde 3’üncü olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne madalyalarını ve kupasını Okul Sporları Genel Koordinatörü Antrenör Sinan Güneş verirken, 2’nci olan Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi’ne madalyası ve Kupasını Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni İsmet Kütük verdi.

Tüm rakiplerini yenerek şampiyon olan Ahi Evran Anadolu Lisesi’ne madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları İl Temsilcisi Ali İhsan Çelik verdi.

Erkeklerin ödül töreninin ardından kızlarda 2’nci olan Ahi Evran Anadolu Lisesi’ne madalya ve kupasını Kırşehir Basketbol İl Temsilcisi Kaan Eroğlu verirken, şampiyon olan Ahi Evran Anadolu Lisesi’ne madalyalarını ve kupasını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları İl Temsilcisi Ali İhsan Çelik verdi.

Madalya ve kupa töreninin ardından karşılaşmalara ev sahipliği yapan Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan müsabakalarda dereceye giren okullar, sporcular, idareciler ve antrenörler günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü