Cacabey Ortaokulu hem kızlar, hem de erkeklerden elendi

Basketbol maçları sona erdi

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan ve 26-29 Mart tarihleri arasında Kırşehir’im sahipliğinde düzenlenen Basketbol küçükler kız-erkek grup müsabakaları çekişmeli, kıran kırana maçların ardından sona erdi.

Kırşehir gruplarında mücadele eden temsilcimiz Cacabey Ortaokulu hem kızlar, hem de erkekler kategorisinde oynadıkları karşılaşmaların ardından ilk gruplardan elendi.

4 gün boyunca 250’den fazla sporcunun parkedeki mücadelelerini takip eden sporseverler harika mücadeleler izledi.

Kındam ve Aşıkpaşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalarda Adana, Ankara, Antalya, Eskişehir, Hatay, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Yozgat illerinden sporcuları, antrenörleri ve idarecilerini Spor Şehri Kırşehir’de misafir edildi.

Kırşehir Belediyespor’un, ilk maçı Ortahisar’la… Kırşehir Belediyespor’un, ilk maçı Ortahisar’la…

Dereceye giren genç sporcuların ödülleri, düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Bu özel an, genç yeteneklerin yüzlerinde gurur ve mutluluğun okunmasına sahne oldu. Ödül töreni, sporcuların motivasyonunu artırırken, aynı zamanda onlara gelecek kariyerleri için ilham kaynağı oldu. Basket

Turnuva, genç sporculara rekabetçi bir ortamda yeteneklerini geliştirme ve sporun değerlerini, özellikle centilmenlik ve takım çalışmasını içselleştirme fırsatı sağladı. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu başarılı organizasyonla hem katılımcılara hem de izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı, spora olan ilgiyi artırdı.

Basketbol Grup Müsabakaları, Kırşehir’de sporun ve genç yeteneklerin öneminin altını bir kez daha çizerken, şehirde sporun gelişimine katkıda bulunmayı başardı. Etkinlik, gençlerin spora olan ilgisini ve sporun toplumdaki yerini güçlendirmeye devam edecek. Kırşehir, bu tür organizasyonlarla sporun ve gençlerin yanında olduğunu gösterdi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)