KIRŞEHİR’İ Bölgesel Amatör Ligi’nde temsil edecek olan Gençlikspor’un Kulüp Başkanı Özgür Yönlü, Antrenör Mustafa Öztabur’un imza töreninin ardından Gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi  bölgesel gelişmeye katkı  sağlayacak projeler üretecek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak projeler üretecek

Gençlik Merkezi Lokalinde yapılan imza töreni sonrası konuşan Kulüp Başkanı Özgür Yönlü, hedeflerinin Kırşehirli gençlerden oluşan bir kadro ile sezonda mücadele etmek olduğunu söyledi.

Başkan Yönlü yaptığı açıklamada, “Gençlikspor kulübü 53 branşta mücadelede eden bir spor kulübüdür. Birçok dalda başarılı sporcularımız var. 3.Ligi’nde Masa Tenisi takımımız, Avrupa Boks Şampiyonası sporcularımız, Balkan Şampiyonu Atletizm dalında uğraşan sporcularımız var. Bunun gibi bünyesinde çok değerli sporcuları barındıran bir kulübüz. Bizim amacımız, hedefimiz Kırşehir Sporuna karakterli, kişilikli ve başarılı sporcuları kazandırmak. Geçtiğimiz sezonda Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele ettik ve sezonu 1.sırada tamamlayarak şampiyon olduk. Tabiki bizler Belediye kulüpleri gibi büyük bütçelere sahip olan kurum takımları değiliz. Bizim amacımız futbol dalında bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde Kırşehirli gençlerimiz ile birlikte, onlara güvenip daha fazla şans vererek futbol dünyasına armağan etmek istiyoruz. Evet Bölgesel Amatör Ligi’ne katıldık ve Kırşehir’i temsil etme hakkı elde ettik. Bizim için alınan galibiyetler ve mağlubiyetler hiç önemli değil. Bizler idareciler olarak Kırşehirli gençlere bu şansı vermek istiyoruz. Nitekim görüşmelerimiz de Kırşehir’in kıymetli hocalarından Mustafa Öztabur ile bugün siz değerli basın mensuplarının huzurunda anlaşmış bulunmaktayız. Bizlerde görüştük ve hocamızla bu işi yapma kararı aldık. Mustafa hocamız da Kırşehir Gençliği için elini taşın altına koydu. Bugünde anlaşmamızı resmiyete döktük. Ama biz her zaman söylediği ve bundan sonra söyleyeceğim gibi Kırşehirli gençlerle mücadele eden, koşan ve mücadele eden bir takım oluşturmak istiyoruz. İnşallah Kırşehir halkıda bizlere gerekli desteği veriler, yanımızda olurlar ve sezonu iyi bir noktada bitiririz” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)