Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Mustafa Kasım Karahocagil, Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve "Kırşehir Çiğdem" Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık ile birlikte üyelerini ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Türkiye geneli önemli bir vizyon ve misyonu bulunan, Kırşehir'de de ayrı bir şehir havası yaratan Ahi Evran Üniversitesi'nin Rektörü Karahocagil, Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve "Kırşehir Çiğdem" Yönetim Kurulu Başkanı Yanık'ı ziyaret ederek üniversite çalışmaları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Rektör Karahocagil'in Kırşehir Basın Konseyi'ne gerçekleştirdiği ziyarette Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, Başkan Yardımcısı ve Mucur Gazetesi Sahibi Sait Uyar, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Enderhan Öz, Demirören Haber Ajansı ve TRT Muhabiri Fahrettin Toker, Kırşehir Takip Sayfası Yöneticisi Kudret Altıok, MT Haber Yöneticisi Mahmut Turan, Ahi TV'den Mesut Dalkılıç ile birlikte KTV'den Ahmet Ardıç katılım sağladı.

Rektör Karahocagil, ziyarette yaptığı açıklamada Ahi Evran Üniversitesi’nin daha da büyüyeceğini ve yeni açılacak fakültelerle adından daha çok söz ettireceğini söyledi.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ödüllerini kazananlar belli oldu Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ödüllerini kazananlar belli oldu

Gerçekleşen ziyarette Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Mustafa Kasım Karahocagil, üniversiteye yeni açılacak bölümler ile birlikte şehir üniversite buluşmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak üniversite olarak başarılı çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık ise tasarruf tedbirleri kapsamında basın kuruluşlarının büyük sıkıntı çektiğini, basının bu zorlu dönemde ayakta kalma mücadelesi verdiklerini ileterek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Gerçekleşen ziyaretin sonunda Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Mustafa Kasım Karahocagil'e teşekkür plaketi vererek çalışmalarından ve şehre kazandırdıkları değerlerden dolayı teşekkür etti.

Muhabir: Fahrettin Toker