31 Mart mahalli idareler seçimimi öncesi Kırşehir'de siyasi çekişmeler hız kazandı. AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu hakkında birçok iddialarda bulundu.

Önceki dönem AK Parti Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin eserlerini anlatarak Kırşehir halkına AK Parti Belediyeciliği hakkında bilgiler veren Başkan Ünsal, Başkan Ekicioğlu'na yönelik eleştirilerde ve iddialarda bulunurken, şu açıklamayı yaptı: 

"Burada CHP’li belediyenin iş bilmezliğini, yalanlarını, Kırşehir’in son 5 yılının nasıl heba edildiğini, Başkan Ekicioğlu’nun ikiyüzlülüğünü, burada yandaş firmalara tekrar tekrar milyonlarca liranın nasıl peşkeş çekildiğini, çocuklarımızın geleceğinin nasıl çalındığını göreceksiniz.

“Kıymetli hemşehrilerim Kırşehir’de nereye baksanız Ak Parti Belediyesi’nin eserlerini görürsünüz. Kent Parkı’ndan Masal Parkına, Ahi Külliyesi’nden Terminaline, Neşet Ertaş Kültür Merkezinden Cacabey Meydanı’na, yollarına. Otobüsle, Akıllı Şehir Sistemlerinden şehrimize kazandırılan belediye tesislerine kadar onlarca projeyi hayata geçiren şehri yeni baştan imar eden ve donatan bir belediyecilik anlayışını net olarak birlikte gördük.

“Ne üzücüdür ki 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediyeyi devralan CHP’li Selahattin Ekicioğlu döneminde bu bahsettiğimiz eserlerin yanı sıra yapımı devam eden birçok eserimizde ya yarım kaldı ya atıl kaldı yada iptal edildi.

“6 yıl önce Ak Parti Belediyesi tarafından inşaatı başlatılan, ancak CHP’li Belediye döneminde çürümeye terkedilen eserlerimizden birisi olan şehir içi minübüs terminalindeydik. Ne acıdır ki son 5 yıldır CHP’li belediye tarafından 1 çivi dahi çakılmayan terminalin içler acı halini hep birlikte görüyoruz. CHP’nin çeşitli yalanlar ile gizlemeye çalıştığı; iş bilmezliğin, basiretsizliğin, yolsuzluğun, yandaşa paslanan ihalelerin sadece bir tane örneğini teşkil ediyor. Bu inşaat ve hal binası ile Kılıçlı Köprüsü Peyzaj Düzenleme yapım işi ihaleleri arasında ne dolaplar dönderildiğini gelin birlikte inceleyelim.

“5 yıldır hiç bir çalışmanın yapılmadığı Şehiriçiminübüs terminali ve yine ellerine yüzlerine bulaştırdıkları Küçük Ölçekli Hal Binası inşaatı ne hikmetse seçime bir kaç ay kala Ekicioğlu’nun aklına geliyor. Mikrofon eline tutuşturulan Ekicioğlu, Kurumsal işleyiş ve yapılan resmi anlaşmalar adeta yok sayılarak yaptığı gayri ciddi açıklama ile ekonomik koşullar nedeniyle firmaların iflas ettiği ve bu yüzden 5 yıldır bu binaların yapılamadığını söylüyor. Biraz araştırma ve akli selimle İşin aslının öyle olmadığı bu uydurulmuş bir kaç cümle ile İş Bilmezliğin, beceriksizliğin, Basiretsizliğin, Yönetememenin, Yandaşa peşkeş çekmenin üzerininin örtüldüğü anlaşılıyor.

Gelelim işin iç yüzüne;

“- Şeffaflığı ve dürüstlüğü tartışılır kılıfına uydurulmuş ihale ile ŞehiriçiMinübüs Terminali Yapım İşi 2021 yılında Özen-El isimli firmaya veriliyor. İhale tarihinde Firmanın sahibi Muhlis Özal adresi ise Mansuroğlu Mahallesi 225. Sokak  NO:11 Bayraklı/İzmir olarak kayıtlara geçiyor. Ne tesadüftür ki şeffaf ve dürüstlüğü ağzından düşürmeyenler tarafından 2022 yılının Ağustos ayında organize edilen Küçük Ölçekli Hal Binası Yapım İşi ihalesi iflas ettiği söylenen firma ile daire numarasına kadar aynı olan Bayraklı/İzmir adresine kayıtlı olan Mervan Aslan Firmasına veriliyor.  İşin daha vahim durumu ise bu iki firmanın da iflas ettiği geçtiğimiz günlerde CHP’li başkan Ekicioğlu tarafından basın aracılığı ile duyuruluyor. Duyuruluyor duyurulmasına da nasıl bir şeffaflık nasıl bir dürüstlük nasıl bir tesadüfse Belediyenin geçtiğimiz günler de ihale ettiği Kılıçlı Köprü Deresi Peyzaj Düzenlemesi Yapım İşi iflas ettiği duyurulan firmayla göbek bağı olan Ege Teknik Firmasına veriliyor. Bu Firma da yine tahmin edeceğiniz gibi aynı adrese İzmir iline paslanıyor. İflas etti denilen firmanın akrabası olduğu anlaşılan aynı soy isme sahip Mustafa Özal’a 64 Milyon 500 bin liraya ihale verilmiş oluyor.

“İşin diğer bir boyutu da bu 3 firma son 5 yıl içerisinde farklı isimlerle yüksek meblağlı farklı ihalelere tekrar tekrar girmişler.

Kırşehir'de 43 bin 298 öğrenci ders başı yaptı Kırşehir'de 43 bin 298 öğrenci ders başı yaptı

“Kıymetli hemşehrilerim ben buradan sadece bu konuda böylesine akıl almaz bir film çeviren Ekicioğlu’na sesleniyorum;

“Akraba oldukları anlaşılan aynı kişiler tarafından yönetilen aynı adresteki firmalara ihalelerin kılıfına uydurularak paslanması nasıl bir şeffaflığın nasıl bir dürüstlüğün örneğidir?

“Üst üste iflas etti gösterilen firmaların yeni isimlerle kurduğu aşikar olan aynı adres ve menşeili firmalara yüksek fiyatlı işlerin ihale edilmesi hangi akla, hangi vicdana hangi şeffaf ihale kurallarına sığar?

“ Yapılan ihalelerin hep aynı firmalar tarafından alınması nasıl bir tesadüftür?

“Firmaların kayıtlı olduğu İzmir’in ilçesinde bir akrabanız var mı ve bu firma sahipleri ile arasında her hangi bir bağ var mı? Bizler bunları Kırşehir halkı olarak öğrenmek istiyoruz.

“Somut belgelerle konuşuyor ve soruyorum vatandaşa farklı imaj çizmeye çalışırken boğazınıza kadar pisliğin içerisine batmışsınız. Biz sizler gibi algı olsun diye düzmece senaryolarla değil, belgelerle bire bir gerçekleri konuşuyoruz. Vatandaşlarımızın talep etmesi halinde belgeler bizde mevcuttur Belgeleri bize ulaşarak temin edebilirler.

“Değerli hemşehrilerim gördüğünüz üzere CHP Belediyesi yazdıkları senaryolarla oynadıkları filmlerinde sözde şeffaf, sözde dürüstlük kılıfı altında sadece yandaşlarını zengin ederken Kırşehirimizin yıllarını çaldılar. Şuan ki anlattığımız inşaatlar, ihaleler, dönen dolaplar devede kulak kalır. Bunlardan daha fazlasını sizlere tek tek anlatacağız inşallah. AK Parti döneminden kalan yarım işleri dahi tamamlamaktan aciz ama 70 projeden 68’ini yaptım diyecek kadar yalan söyleyen, pişkin bir Başkan ve senaryocu ekibiyle karşı karşıyayız. Sizlerden istirhamım lütfen oynanan sahte senaryolara kanmayın. Sizlerin gözlerinin içine baka baka yalan söyleyen adeta milletin aklıyla alay eden Selahattin Ekicioğlu ve ekibinin gerçek yüzünün farkında olun. Şirin Kırşehir’imizin artık kaybedecek bir 5 yılı daha yok. Biz AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak halkımızla birlikte bunlara fırsat vermeyeceğiz inşallah. Ve son olarak diyorum ki; Donanımlı Belediye Başkanımız Dr. Osman Arslan ile iktidar el ele 1 Nisan’da yep yeni bir Kırşehir’e." (HABER: FAHRETTİN TOKER)