Yerel seçimlere ilişkin kesin aday  Listelerinde son gün yarın Yerel seçimlere ilişkin kesin aday Listelerinde son gün yarın

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

6 Şubat depremiyle aynı güne denk gelen Miraç Kandili'ne Başkan Ünsal, 

"Miraç Kandili'ne erişmenin mutluluğunu yaşarken, 6 şubat depreminin 1. Yıldönümünün de üzüntüsünü yaşıyoruz" dedi.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal yayınladığı mesajında; "Bugün, Peygamber Efendimizin göğe yükselişini ve Allah katına çıkışını ifade eden Miraç Kandil’ine erişmenin sevincini ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümünün hüznünü bir arada yaşıyoruz. 

Manevi duyguların en üst düzeyde yaşadığımız Üç Aylar içerisinde özel bir yeri olan Miraç Kandiline bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşamaktayız.

Miraç, bir yükseliştir. Miraç, mümin kalplerin, Müslüman gönüllerin iftihar kutbu, irade kudretidir. Miraç duadır, dilektir, şükürdür, Cenab-ı Allah’ın eşsiz bir lütfudur. Miraç, tefrikaya karşı birliğin, bozgunculuğa karşı beraberliğin, nefrete karşı bağışlamanın, iftiraya karşı izzetin, günah ve şirke karşı kerem ve kudretin yüce yolculuğudur. Miraç, insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimiz (SAV)'in yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur.

Bu mübarek gecede yüce dinimiz İslam’ın "yaratılanı severiz yaratandan ötürü" prensibini hatırlayıp gönül kapılarımızı herkese açarak, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.

Bu duygularla; Milletimizin, tüm Müslümanların ve hemşerilerimizin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin Milletimizin ve İslam Âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)