BAŞKAN TORUN’DAN DESTEK ÇAĞRISI!..

 Torun:“Kırşehirspor’a gönül veren herkesi kombine

ve forma alarak destek vermeye davet ediyorum”

TÜRKİYEFutbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig, Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan temsilcimiz Kırşehirspor’un Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, yeşil-beyazlı taraftarlardan destek isteyerek, kulübe gelir sağlamak amacıyla kombine ve forma satışlarının devam ettiğini açıkladı.

GÜN, GALİBİYET GÜNÜMÜZ OLSUN GÜN, GALİBİYET GÜNÜMÜZ OLSUN

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun dışında kimsenin nakdi bir destek göremediklerini, ancak bütün imkanları zorlayarak Kırşehir’e layık bir kadro kurmak için bütün güçlerini ortaya koyduklarını belirten Başkan Çağatay Han Torun, “Herkesin bildiği gibi takımımıza Kırşehir Belediyesi’nden başka hiçbir kurum ve kuruluş destek vermiyor. Bizler yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızla birlikte takımımızın ismi devam etsin, liglerde mücadele etsin diye fedakârlık yapıyoruz. Takıma gelir sağlayacak, can suyu olacak kombine ve forma satışlarımız başlamıştır. Herkes kombine ve forma alarak takımımıza destek olsunlar. Liglerin başlamasına yaklaşık 3 hata kaldı. Transfer çalışmalarımızda devam ediyor. Alt yapıda ciddi bir yatırım yapıp geleceğin Kırşehirspor’unu kurmak için kolları sıvadık. İnşallah hem Kırşehirspor, hemde sporseverler açısında çok iyi bir sezon geçiririz” ifadelerini kullandı.

Futbolda maliyetlerin çok artması nedeniyle Türkiye’de sabit bir geliri olmayan tüm kulüplerin bundan çok etkilendiğini ve bu nedenle transferde arzu ettikleri futbolcuları kadrolarına katamadıklarını de belirten Başkan Torun, şöyle devam etti:

“Kulüp olarak yeni sezon öncesi takımımızın eksik mevkilerine gerekli takviyelerini yapmak için çalışıyoruz. Bu süreçte Belediye Başkanımız sayın Selahattin Ekicioğlu da eski kulübün borçlarını ödeyerek 150 hemşehrimizi bu sorundan kurtardı. Tabi gönül ister ki yeşil-beyazlı formaya aşık bütün Kırşehirspor sevenleri takımımıza maddi ve manevi desteklerini esirgemesinler. Ama maalesef olmuyor. Olur olmaz her şeye, en ufak bir başarısızlığa tepki gösteren, hatta hakaret edenlerin Kırşehirspor sevgisinden artık şüphe ediyoruz. Eğer bu kişiler Kırşehirspor’u çok seviyorlarsa, Kırşehirspor’un başarısını istiyorlarsa işte kombine bilet satışlarımız başladı, birer tane alarak katkıda bulunsunlar. Hatta birer de forma satın alarak takımımıza olan sevgilerini göstersinler” dile konuştu.

Diğer taraftan Türkiye’nin kendi alanında en büyük şirketi olan OrtotekA.Ş kurucusu, 60 ülkeye ihracat yaptığı ürünlerine Kaman ve AHİ gibi Kırşehir isimleri vererek şehrinin adını duyuran, Ampute Futbol Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olurken sahaya Kırşehirspor formasıyla çıkan Ortotek Gaziler Ampute Futbol Kulübünün kurucusu, Kırşehirliler Vakfı Başkan Yardımcısı, Kırşehir sevdalısı Mustafa Düğer Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun’u makamında ziyaret ederek kulübe maddi destekte bulundu.(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)