Yabanlıspor, koptu geliyor: 8-1 Yabanlıspor, koptu geliyor: 8-1

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup 33’üncü haftasında Kırşehirspor’un hafta içi kendi saha ve seyircisi önünde karşılaştığı Vanspor’u 1-0’lık skorla mağlup etti ve ligdeki galibiyet sayısını 11’e çıkarıp 9’uncu sıraya yükseldi.

Karşılaşmanın ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Kırşehirspor başkanı Çağatay Han Torun, dost kulüp Vanspor’a geri kalan maçlarında başarılar dilerken, futbolun sadece kazanmak ve kaybetmekten ibaret olmadığını Vanspor gibi takımların hem oynadığı futbol, hemde centilmenliklerinden dolayı futbolu daha güzel kıldığı söyledi.

Başkan Torun yaptığı açıklamada, “Çarşamba günü kardeş takımımızla oynamış olduğumuz maç 1-0 galibiyetimizle sonuçlanmıştır. Futbol sadece sahada oynanan bir oyun değil aynı zamanda farklı kitlelerin birbirleri ile kaynaşmasını sağlayan, sağlam dostlukların meydana çıkmasını sağlayan sosyolojik bir faaliyettir. Maçın sonucuna göre ne yazık ki kardeş takımımız şampiyonluk yolunda yara almış olsa da bu ne bizim onlara duyduğumuz muhabbeti nede onların taraftarlarının bizlere olan muhabbetini azaltmayacaktır. Büyük Vanspor taraftarından dileğim kendini Vanspor'un başarısına adamış bu uğurda sağlığını bile kaybetmeyi göze almış başkanları Sayın Ferhat Kıyak'a sahip çıkmalarıdır. 1nci Lig mücadelesi hala devam etmektedir ve kaybedilmiş birşey hala yoktur. Büyük Vanspor camiası eminim ki bu süreci birlikte en güzel şekilde yönetecek ve 1. Lig kapısından geçerek layık olduğu yerlere gelecektir” ifadelerini kullandı.

Alınan galibiyetten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Kırşehirspor Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun, “Son haftalarda hem oynadığımız oyun, hemde aldığımız başarılı sonuçlar bizleri üst sıralara doğru tırmanmamızı sağladı. Sezon başından beri bizler bu takımın başarısı için yönetimde yer alan arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışarak uğraştık. Herkes bu takım küme düşer deyip maddi anlamda destek vermeyi bırakın manevi desteklerini bile bizlerden esirgediler. Artık bu sene böyle acısıyla tatlısıyla sona erdi. Artık gelecek yılın planlamasını şimdiden yaparak Kırşehirspor’umuzu hak ettiği yerlerde mücadele etmesi için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)