Kışehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi Kaymakamı/Belediye Başkanı Burak Akeller’in Cuma Namazı hutbesinden şehitlerin ismini okumayarak çıkaran imama tepkisinin kasıtlı olarak çarpıtıldığını belirterek kaymakama destek verip, imama tepki gösterdi.

Diyarbakır’ın Kulp İlçe Kaymakamı Burak Akeller’in Cuma Namazı hutbesinden şehitlerin ismini okumayarak çıkaran Cami İmamı Mahsum Koçağa’yı  imam odasında mikrofon ile darp ettiği iddia edildi.

Kaymakam Akeller, ilçedeki Kuba Camii’nde imam olarak görev yapan Mahsum Koçağa’nın Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ve Cuma hutbesinde şehitlerle ilgili olan bölümü hutbede okumadığı için hutbeden sonra kendisine dışarda yüksek sesle bağırdığını, iddia edildiği gibi imamı darp etmediğini söyledi.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde hutbede şehitlerin ismini okumaktan imtina eden imama tepki gösterilirken, imamı uyaran Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller’e ise destek yağdı. 

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Diyarbakır Kulp İlçesi Kaymakamı/Belediye Başkanı Burak Akeller’in Cami imamı Mahsum Koçağa’nı darp ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

Bölgesel kalkınma projelerinde öncelikler belirlendi Bölgesel kalkınma projelerinde öncelikler belirlendi

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun her fırsatta bölücü terör örgütü PKK'yı savunduğunu,  şehitlerin ismini ağzına almak istemeyen imamın savunuculuğuna soyunduğunu dile getirerek, “Bugüne kadar hiçbir şehit ve gaziyi savunmayan Tanrıkulu imamı neden savunmaktadır?

Diyanetin hutbesinden şehitler ile ilgili bölümü okumayan imamı uyaran Kulp Kaymakamı Burak Akeller’i tebrik eden Başkan Kılıçaslan, “Terör, terörist ve çanak tutanlar hiç bir yerde barınmamalı artık. 
Linci koltuk muhafazası haline getiren müfteri zihniyet, vatan namına yer ve koşul ayırt etmeksizin; enaniyetini devlet şuurunda eritip üstün sorumlulukla görev yapan vatan evlatlarını linç için fırsat kolluyor! 

Birileri tarafgirlikle, manipülasyonla hakkı çarpıtsa da; Diyarbakır’ın Kulp İlçesi Kaymakamı/Belediye Başkanı Burak Akeller’in haksız, hukuksuz hiç bir işin içinde olmayacağına eminiz” diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)