Dün Kuzey Irak Pençe 1-2 Harekat bölgesi Hakurk üst bölgesine hain terör örgütü militanlarının saldırısı sonucu 6 askerimiz şehit oldu.
Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, şehit haberinin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

İl İstihdam Kurulu toplandı İl İstihdam Kurulu toplandı

Sosyal medya hesabından taziyelerini ileten Başkan Kılıçaslan yaptığı paylaşımda; "Kuzey Irak Pençe 1-2 Harekat bölgesi Hakurk üst bölgesine terör örgütü militanlarının 22 Aralık 2023 günü saat 16.30 sıralarında havanın sisli olmasından faydalanarak yapılan sızma girişiminde bulunması sonucu çıkan çatışmada 6 kahraman yiğidimiz şehit düşmüş, 6 yiğidimiz yaralanmıştır. 
Piyade Teğmen Ramazan GÜNAY (Afyon/Sinanpaşa/Güney Beldesi)
Piyade Uzman Çavuş Mehmet SERİNKAN (Denizli/Tavas/Yorga Köyü) "Şehidimiz 2016 yılında Suriye El-Bab bölgesinde terör örgütü ile çıkan bir çatışmada yaralanıp Gazi olmuştur"
Piyade Uzman Onbaşı İsmail YAZICI (Gümüşhane/Şiran/Telme köyü)
Piyade Sözleşmeli Er Çağatay ERENOĞLU (Sinop/Boyabat/Yeşilyurt Köyü) "Şehidimiz 2022 yılında Kuzey Irak'taki terör örgütü ile çıkan bir çatışmada yaralanmış Gazi olmuştur"
Şehit Piyade Sözleşmeli Er Emre TAŞKIN (Bingöl/Karlıova/Hasanova köyü) "Şehidimiz Malatya Şehitliğinde defin edilecektir"
Şehit Piyade Sözleşmeli Er Yasin KARACA (Tokat/Almus)
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker