Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde askeri aracın devrilmesi sonucu 1 askerimizin şehit haberinin ardından taziye mesajı yayınladı.
Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde, Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş meydana gelen araç kazası sonucu şehit oldu.
Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde 11 Şubat 2024 günü askeri aracın devrilmesi sonucu  1 kahraman yiğidimiz şehit olmuştur. 
Söz.Onb. Mustafa Özkardeş'in şehit haberi Kütahya’nın Altıntaş ilçesine bağlı Gecek köyünde oturan ailesine verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan Necmettin ve Necla Özkardeş çifti gözyaşlarına boğuldu. Şehit ailesinin bulunduğu köy evine Türk bayrakları asıldı. Yaklaşık 6 yıldır sözleşmeli olarak görev yapan Özkardeş’in, ailenin 3 çocuğundan biri olduğu öğrenildi.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. Ruhu şad olsun" ifadelerini kullandı.

Bu gece Berat Kandili Bu gece Berat Kandili

(HABER: FAHRETTİN TOKER)