Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, şehit haberlerinin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Başkan Kılıçaslan, "Yarınlarımız var olsun diye yarınlarından vazgeçenlerin değerli emanetleri sonsuza kadar başımızın tacıdır ölene kadar sahip çıkacağız" dedi.

Terör örgütü destekçilerinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını isteyen Başkan Kılıçaslan, "Alçak terör örgütü destekçisi olan başta TBMM uzantılı malum parti olmak üzere TV kanallarında, sosyal medyadaki tüm destekçilerinin cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını kesmeye her zaman hazırız diyen Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, "Yine kelimelerin boğazımıza takıldığı, sözlerin gözlerimizden yağmur olarak aktığı, ciğerlerimizin yandığı, dayanacak gücümüzün ve sabrımızın kalmadığı acı haberler aldık. Pençe-Kilit operasyonu kapsamında Irak'ın kuzeyinde görev yapan 9 vatan evladımız hain bir pusu sonucu Şahadet Şerbetini içmiştir. Bu vatan toprakları uğruna gözlerini kırpmadan canlarını siper eden şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Alçak pkklı teröristlerin namussuzca yaptıkları saldırılar biliyoruz ki Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne zarar veremez. Biz Türk milleti olarak bir ölür bin diriliriz. Bu hain saldırının hesabının devletimiz tarafından misliyle sorulacağından zerre şüphemiz yoktur. Burdan tüm şehit ve gazi ailelerim adına talebimiz şudur ki; alçak terör örgütü destekçisi olan başta TBMM uzantılı malum parti olmak üzere TV kanallarında, sosyal medyadaki tüm destekçilerinin cezalandırılmasını istiyoruz. Terör olayına karışmış kim var ise idam cezasına çarptırılması, destekçisi olan ve sempatizanı olan kişilerin ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması talebimizdir. Sanmasınlar bize yaptıkları bu hain saldırılarla korkacak bir milletiz. Kan akıtmayı sevmeyiz ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını kesmeye her zaman hazırız. Kinimiz diri, başımız dik. Var olduğumuz sürece hesap sormak için nefes alacağız and olsun. Yarınlarımız var olsun diye yarınlarından vazgeçenlerin değerli emanetleri sonsuza kadar başımızın tacıdır ölene kadar sahip çıkacağız. Bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, operasyonda yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Aziz Türk milletinin başı sagolsun" ifadelerini kullandı.

Başkan Ekicioğlu, hayata geçirdiği projeleri video klip ile tanıttı Başkan Ekicioğlu, hayata geçirdiği projeleri video klip ile tanıttı

(HABER: FAHRETTİN TOKER)