Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kılıçözü Sanayi Sitesi'nde Ana Kanal Bacalarında, yağ atıkları nedeniyle meydana gelen tıkanıklıkların esnafı mağdur etmemesi için gerekli duyarlılığın gösterilmesi çağrısında bulundu.

Ilıman geçen kış mevsiminde flamingolar Gelingüllü Barajı'na erken geldi Ilıman geçen kış mevsiminde flamingolar Gelingüllü Barajı'na erken geldi

Atık Su Kanalına atılmaması gereken yağ, üstüp bezleri ve benzeri atıkların, kanalda birleşmesi sonucu ciddi anlamda katılaşmaya neden olarak tıkanma yarattığını belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Kırşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, Kılıçözü Sanayi Sitesi'nde Ana Kanal Bacalarında yağ atıkları nedeniyle meydana gelen tıkanıklığı Mini Kombine Kanal Açma Aracı ile açma işlemine devam ediyor.

Söz konusu tıkanmanın yaşanmaması ve Sanayi Sitesi Esnafımızın da mağdur olmamaları için tıkanmaya neden olabilecek atıkları kanala bırakmalarını rica ediyoruz." dedi. (HABER MERKEZİ)