Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını kutlayarak başarı diledi.

Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu önce Saadet Partisi ardından CHP Genel Merkezi önünde bir konuşma yaptı. Daha sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, konuşmasında dile getirdiği "Başlıyoruz" sözünü yineledi.

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanlarının 6 Mart 2023 Pazartesi günü Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yaptıkları toplantının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifakın Cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, altı siyasi partinin genel başkanlarının Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yaptıkları toplantı sırasında sosyal medya hesabından; “Adaleti, vicdanı, merhameti, sevgiyi, saygıyı, anlayışı, paylaşmayı, 2. Yüzyılımız için insancıllığı, toplumculuğu ve birleştiriciliğiyle 13. Cumhurbaşkanımız olacak olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu için Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeyiz.” açıklamasında bulundu.

"Cumhuriyetimizi demokrasiye taçlandıracağız" diyen 13. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ise, paylaşımına Millet İttifakı'nı oluşturan 5 siyasi parti liderini de etiketleyerek şu ifadelere yer verdi:

"Millet İttifakının Sayın Genel Başkanlarına, duydukları güven için teşekkür ederim. Şimdi el ele, omuz omuza yürüyeceğimiz uzun bir yolumuz var. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Başlıyoruz!"

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Merkezi'ne gelerek burada kendisini bekleyen yurttaşlara hitaben tarihi bir konuşma yaptığını belirterek şu açıklamada bulundu:

“Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı olarak açıklanan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi önünde yaptığı tarihi konuşmasında milletin beklediği konulara değinerek umut olmuştur. ‘Ben, uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum. Onların yüzleri, sesleri, özlemleri bana pusula oldu. Şimdi onlarla birlikte adayım. Bize 'kader' dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz.’ diyen Sayın Kılıçdaroğlu, tüm depremzedeler için, Ergenekon kumpasıyla canına kastettikleri Kuddisi Okkır'ın evine giderek; kendisini metanetle karşılayan Sabriye Okkır Hanım için, ekmeğini çöpten çıkartan, ekmek teknesi gasp edilen kâğıt toplayıcıları için, 'Süt veren ineğimi kesip kredimi ödüyorum' diye feryadını dinlediği çiftçi Meliha Hanım için, 28 Şubat sürecinde öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara için, Gezi Parkı Davası’nda haksız yere hapis yapan Şehir Plancı Tayfun'un biricik kızı Vera için, torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım için, 73 yaşında Kazdağları'nı savunan Hanife Teyze için, KPSS’de derece yapmasına rağmen atanamayan Salihcan için aday olduğunu belirterek Türkiye’yi oluşturan tüm toplumsal katmanların umudu ve geleceği için aday olduğuna vurgu yapmış ve aslında adayın sadece kendisi değil, tüm Türkiye olduğunun altını çizmiştir.

“Türkiye’nin kötü gidişatı karşısında hepimiz adına Cumhurbaşkanı Adayı olan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)