Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) yeni Başkanı seçilen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kutladı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra birliğin yeni yönetimini belirlemek üzere üye belediyelerin belediye başkanları Ankara’da bir araya geldi. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun da katıldığı toplantıda Birlik Başkanlığı için CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ve AK Parti’nin adayı Ahmet Metin Genç yarıştı.

868 delegeden 515’inin oyunu alan Ekrem İmamoğlu Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı seçilirken, AK Parti’nin Ahmet Metin Genç ise 250 oyda aldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar birinci başkanvekili, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ise ikinci başkanvekili olma hakkı kazandı.

Okullarda yaz tatili başlıyor Okullarda yaz tatili başlıyor

Yedek katip üyelerin ise Haymana Belediye Başkanı Levent Tunç ve Arsuz Belediye Başkanı Sami Üstün olduğu bildirildi.

Encümenlerin isimleri ise şöyle sıralandı:

Ayşe Ünlüce, Özlem Çerçioğlu, Vahap Seçer, Abdurrahman Tutdere, Filiz Gencan Akın, Bilgihan Erdem, Hasan Akgün, Filiz Ceritoğlu Sengel, Ayşe Serra Bucak, Rasim Arı, Mehmet Kasım Gülpınar, Mesut Özarslan.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Belediye Birliği Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu kutladı ve başarılar diledi. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER