KIRŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK  MECLİSİ TOPLANIYOR… KIRŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ TOPLANIYOR…

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yayın hayatında 47 yılı bitirerek 48. yılına giren “Kırşehir Çiğdem” gazetesini kutladı.

Bir ilin tarihi açısından o ilde yayınlanan yerel gazetelerin de çok önemli bir yeri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ekicioğlu, “Kırşehir Çiğdem” gazetesinin yayın hayatındaki 48. Yılı nedeniyle şunları ifade etti:

“Basın, gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasimizin en temel unsurlarından biridir. Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Toplumun gerçekleri öğrenmesi için gayret gösteren gazeteci arkadaşlarımız, insanlara bilgi ve haber akışı sağlama görevinin yanında insan hakları ve demokrasinin savunucusu olmak gibi önemli bir misyonu da temsil etmektedir. Bu vesileyle Kırşehir’de 48 yıldır, basın meslek ilkelerinden ödün vermeden yayın hayatını sürdüren Kırşehir Çiğdem gazetesine ve tüm gazete ekibine bundan sonraki yayın hayatında da başarılar diliyorum.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)