Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı resmî programına katıldı.

30 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 09:00’da Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önündeki Çelenk Sunumuna katılan Başkan Ekicioğlu, daha sonra Kırşehir Valisi H. Mete Buhara ile Valilik Makamında tebrikleri kabul etti.

Valilik Binası önünde gerçekleştirilen Zafer Bayramı kutla am töreninin ardından Başkan Ekicioğlu, saat 14.00’da Cacabey Meydanı’nda Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Çelenk Sunumu ve Anma Programına katıldı.

HER ŞEY BİR GALİBİYETE BAKAR HER ŞEY BİR GALİBİYETE BAKAR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“30 Ağustos'u yalnız 'askeri bir zafer' olarak tanımlamak mümkün değildir. 30 Ağustos aynı zamanda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlik yıllarından itibaren kurduğu 'milletin egemenliği' düşü için atılmış en önemli adımlardan biridir.

101 yıl önce Dumlupınar'da yakılan ışık hâlâ yolumuzu ve geleceğimizi aydınlatmaya devam ediyor. Bizler, dün olduğu gibi bugün de hem özgürlük ve bağımsızlığımıza hem de millet egemenliğine aynı inanç ile gönülden bağlılığımızı sürdürüyoruz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, 'millet egemenliği' düşünü eksiksiz şekilde hayata geçireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Milletimizin hak ettiği şekilde demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin yaşatılması için var gücümüzle çalışacağız. Cumhuriyetimizin kazanımlarıyla yalnız ülkemiz değil, içinde bulunduğumuz coğrafya da 'barışın güneşi' ile aydınlanacaktır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)