İstanbul Metro A.Ş. ile toplantı gerçekleştiren Başkan Ekicioğlu,"Kırşehir'in ulaşım sorununu çözecek ve kente yeni bir kimlik kazandıracak yeni ulaşım projesini en kısa sürede hayata geçireceğiz"

 BAŞKAN EKİCİOĞLU, ULAŞIM SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETİYOR

 Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir'in ulaşım sorununa çözüm üretmek için İstanbul'un ulaşım sorununa çözüm arayan İstanbul Metro A.Ş. ile toplantı gerçekleştirdi.

Test sürüşüne başlanan elektrikli ART sistemi araçların deneme sürüşlerine katılan Başkan Ekicioğlu, teknik ekibimizle birlikte giderek aracın çalışma koşullarını, güvenliğini, verimliliğini ve birçok çalışmayı yerinde inceledi.

Seçimler öncesi Kırşehir’in ulaşım sorununu çözmek için hazırladığı projeyi basınla paylaşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bünyesindeki METRO A.Ş. yetkilileriyle İstanbul’da bir araya geldi.

Başkan Ekicioğlu, elektrikli ART sistemi araçların üreten ART Firmasının Çinli yetkilileri ve distribütörü önümüzdeki günlerde Kırşehir'e gelerek hem güzergâha, hem de Kırşehir koşullarına en uygun model tavsiyesinde bulunacaklarını ifade etti.

Kırşehir Belediyesi’nin yeni  kursları 3 Haziran’da başlıyor Kırşehir Belediyesi’nin yeni kursları 3 Haziran’da başlıyor

Başkan Ekicioğlu "Kırşehir'in ulaşım sorununu çözecek ve kente yeni bir kimlik kazandıracak yeni ulaşım projesini en kısa sürede hayata geçireceğiz." dedi. (HABER MERKEZİ)