Başkan Ekicioğlu: “Tüm öğretmenlerimizin, atanamayan öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum”

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Gelecek aydınlık günlerimizi inşa edecek çocuklarımızı emanet ettiğimiz, her koşulda görevlerini yerine getirmek üzere yılmadan çaba sarf eden öğretmenlerimiz, ülkemizin sosyal, kültürel, bilimsel ve ekonomik alanlarda gelişiminin mimarlarıdır” diyen Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:

YURTTA SULH, CİHANDA SULH- ŞAİR H. HASAN ÖZDEMİR YURTTA SULH, CİHANDA SULH- ŞAİR H. HASAN ÖZDEMİR

“Öğretmenlerimiz; tarih boyunca bilginin, uygarlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini en güzelini hak etmektedir. Unutulmamalıdır ki sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişiler öğretmenlerimizdir. Çünkü bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak tek bir meslek vardır, o da öğretmenliktir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!’ sözü de öğretmenlerimize verdiği önemin açık bir göstergesidir.

“Her çocuk ve yetişen her nesil, öğretmenlerimizin sevgi ve irfan yüklü kollarında olgunlaşmakta; ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin; atanamayan öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” (HABER MERKEZİ)