Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiği günden beri ortak akılla Kırşehir’in sorunlarını yerinde tespit ederek hemşehrileriyle birlikte çözüm üretmeye devam ediyor.

Başkan Selahattin Ekicioğlu, hafta sonu dernek, sendika, STK ve mahalle halkıyla buluşmaya devam etti.23 Mart 2024 Cumartesi günü sırasıyla Eğitim-Sen Kırşehir Şubesi'ni, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ni, Türk Ocağı Kırşehir Şubesi'ni, Anadolu Gençlik Derneği'ni ve Öğretmenevi Lokali’ni ziyaret eden Başkan Ekicioğlu, göreve geldikten sonra 5 yılda yapmış oldukları çalışmaları da paylaştı.

Başkan Ekicioğlu, ziyaretleri kapsamında görüş ve önerileri de alarak ortak akıl yürütmenin önemini vurguladı.

Borçlu bir Belediye devraldıklarını, önce Belediye’nin gelir-giderlerini gözden geçirerek tasarrufa yöneldiklerini belirten Başkan Ekicioğlu, ürettikleri projelerleKırşehir halkına verdikleri vaadleri tek tek hayata geçirdiklerini ifade etti. 

Ortak akılla Kırşehir’i yönettiklerini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Her mahalleye eşit ve kalıcı hizmetler getirdik. Göreve geldiğimiz günden beri ortak akılla Kırşehir’in sorunlarını yerinde tespit ederek hemşehrileriyle birlikte çözüm ürettik. Halkımızıngörüş ve düşüncelerine öncelik vererek kalıcı ve güzel eserler ortaya çıkardık. Hayata geçirmiş olduğumuz projelerle tüm ülkeye örnek bir şehir ve Belediye olduk. Şimdi 31 Mart’ta yine sandığa giderek sizleri 5 yıl süreyle yönetecek adaylara oy vereceksiniz Bu süreçte hemşehrilerimiz destek verir ve ikinci kez bizi bu göreve layık görürlerse yeni dönemde daha güzel ve kalıcı projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Sizlerin vereceği karar başımızın tacıdır.” ifadelerini kullandı.

Aynı gün akşamı Kayabaşı Mahallesi'ndeki hemşehrileriyle iftar programında buluşan Başkan Ekicioğlu, iftar programını düzenleyenlere de teşekkür etti ve iftar sonrası mahalle halkıyla buluşarak çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Ekicioğlu ziyaret programı kapsamında geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi de sık sık ziyaret ederek görüş ve önerilerini almaya devam etti.

24 Mart 2024 Pazar günü ise Hayvan Pazarı'nı ziyaret eden Başkan Ekicioğlu Pazar esnafıyla buluştu.

Hayvan Pazarı’nca gelen üreticilerin yaşadıklarını sorunlar hakkında bilgiler alan Başkan Ekicioğlu, tarım ve hayvancılık şehri Kırşehir’de türeticilerin içinde bulundukları sorunları çok iyi bildiklerini söyledi.

Türkiye’nin üreten bir ülke iken tüketen bir ülke konumuna geldiğini, üreticilerin yeteri kadar desteklenmediğine dikkat çeken başkan Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak üreticilere her fırsatta destek vermeye gayret ettiklerini, kendilerine ikinci kez yetki ve sorumluluk verilmesi halinde et ve süt entegre tesisleri faaliyete geçireceklerini ifade etti.

Başkan Ekicioğlu, Yenice Mahallesi, Dalakçılı ve civar köylüleri ile Dulkadirli Köyleri Derneği'ndeki hemşehrileriyle buluşarak yapmış oldukları ve yapacak oldukları proje ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

CHP Kırşehir İl Başkanlığı, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı CHP Kırşehir İl Başkanlığı, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı