DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Kırşehir'e gelerek Cacabey Meydanı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

9. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi 9. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi

Gelirde ve vergide adalet istediklerini belirten Başkan Çerkezoğlu, yüksek enflasyonun olduğu, alım gücünün düştüğü süreçte DİSK olarak gelirde, vergide adalet ve insanca yaşam için mücadele verdiklerini söyledi.
Cacabey Meydanı'nda gerçekleşen DİSK'in eylemine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir İl Başkanı İsa Şahin ve sendika üyeleri katıldı.
Farklı kentlerde işçi buluşmaları yaptıklarını vurgulayan Çerkezoğlu, "DİSK Yönetim Kurulu, aralık ayı boyunca Türkiye'nin dört bir yanında alanlarda ve meydanlarda olacak. Dün Edirne'den başlattık bu mücadeleyi, bugün Kırşehir'deyiz. Mersin, Antalya ve Adana'da devam edeceğiz. Geçtiğimiz ay İstanbul'dan Ankara'ya yaptığımız 'gelirde adalet', 'vergide adalet' yürüyüşünde bu taleplerin, milyonların talepleri olduğunu yaşayarak gördük. Sonuçta Ankara'da kalabalık mitingle bu süreci devam ettirdik."
Gelirde ve vergide adalet istediklerini aktaran Çerkezoğlu, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılına girilen süreçte, üretilen değerden alınan payın yüzde 26'ya kadar gerilediğini savundu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)


pusulabet
Editör: Fahrettin Toker