1990-1994 yılları arasında SHP’den Kırşehir Belediye Başkanı seçilen ve bütün imkânsızlıklara rağmen yaptığı hizmetlerle adını “Efsane Belediye Başkanları” arasında yazdıran Dr. Cahit Gürses aramızdan ayrılalı bir yıl oldu.

Kırşehir Devlet Hastanesi’nde uzun yıllar Kulak-Burun-Boğaz Hasatlıkları uzmanı olarak görev yapan Dr. Cahit Gürses, emekli olduktan sonra Özel Musa Gül Hastanesi’nde çok sevdiği hemşehrilerine sağlık hizmeti veriyordu.

Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle Ankara Özel Güven Hastanesi’nde tedavisi devam ederken, 25 Şubat 2022 tarihinde bütün çabalara rağmen kurtarılamayarak 70 yaşında hayata gözlerini yuman iki çocuk babası olan Dr. Cahit Gürses Bağbaşı Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

Milletvekili adaylığı için kamudan istifa süreci yarın sona eriyor Milletvekili adaylığı için kamudan istifa süreci yarın sona eriyor

Kırşehir eski Belediye Başkanı Dr. Cahit Gürses’i vefatının birinci yılında rahmetle ve saygıyla anıyor, ruhu şâd, mekânı cennet olsun diyoruz. (HABER: BEYHAN BALLI)