Mehmet Budak vefat etti Mehmet Budak vefat etti

Memleket Partisi (MP) Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MP Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık mesajında, Türk Milleti’nin destansı bir mücadele vererek kazandığı şanlı zaferin 109. yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu hep birlikte yaşadığımızı belirterek, bu zaferin aynı zamanda Türk Milleti’nin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en önemli göstergesi olduğunu söyledi.

Başkan Baltalık, “Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde; ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünün dünyada yankılanmasını sağlayan, bağımsızlık savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmez bütünlüğü için gözünü kırpmadan yaşamlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

“Tarihten silinmek istenen bir milletin, yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanını yüksek bir ruh ve şuur ile nasıl savunduğunun Çanakkale Zaferi ile tüm dünyaya gösterildiğini de belirten Başkan Baltalık, “Çanakkale Zaferi, Türk Milleti’nin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bizler, ‘Çanakkale geçilmez’ diyen sağlam inancın, sarsılmaz ruhun mirasçılarıyız. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız” ifadelerinde bulundu.

“Çanakkale Zaferi'nin öneminin, genç nesillere aktarılması gerektiğini de belirten Başkan Baltalık, “Çanakkale Zaferi'ni anlamak ve anlatmak, gelecek nesillere bu büyük mirası aktarabilmek adına üzerimize düşen en önemli görevlerden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanı uğruna canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Onların fedakarlıkları, Türk Milleti’nin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki yürüyüşünü daima aydınlatmaya devam edecektir” dedi. (HABER MERKEZİ)