Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.

Başkan Baltalık, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajında bağımsızlık vurgusu yaptı.

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık yayınladığı mesajında, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet özlemiyle çıktığı yürüyüşün ilk adımının 105. yıl dönümündeyiz.

19 Mayıs 1919; emperyalist güçlere, saltanata ve işbirlikçilerine karşı durmanın ilk meşalesinin

yakıldığı gündür.

19 Mayıs 1919; bağımsızlığa, Cumhuriyete, laik hukuk devletine giden yolda yakılmış ilk meşaledir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının bir milleti küllerinden yeniden doğurmak için ilk yola çıkış tarihi olan 19 Mayıs 1919; Cumhuriyet’e uzanan sürecin cesurca, korkusuzca, inatla

ve büyük kararlılıkla atılmış ilk adımıdır. Bütün bu süreç bizlere büyük sorumluluk yüklemektedir.

Bizler de bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek özellikle gençlerimizle beraber ülkemizi aydınlık

geleceğe taşımak zorundayız. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk bu günü hediye ettiği gençlere aynı zamanda geleceğimizi de emanet etmiştir. Gençlerimizin de kendilerine emanet edilen geleceği inançla, kararlılıkla inşa etmesi gerekmektedir.

Çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni oluşturmak amacıyla 19 Mayıs 1919’da ilk adımı atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, halkımızın Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Durmuş Kazık vefat etti Durmuş Kazık vefat etti

(HABER MERKEZİ)

I M G 20240519 112216

Editör: Fahrettin Toker