Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in ortaklarından Sait Yanık, 8 Mart Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” sözlerini hatırlatan Başkan Sait Yanık, mesajında şunları ifade etti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyetinin ilk yıllarında fedakârlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk Kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için önemli adımlar atmıştır. Türk kadınına verilen haklar Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olmuştur. Bu nedenle toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimizin inancındayım. Kadına yönelik şiddet olayları toplumsal bir sorun halini almıştır. Kanayan bu yarayı da hep birlikte, aile bağlarımızı tekrar güçlendirerek, eğitimle ve sevgiyle aşacağımıza inanıyorum. Yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Başta annelerimiz olmak üzere emeklerini bizden esirgemeyen tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum." dedi. (HABER: CEMRE BAYRAM)